Małopolska. Pożar w Garlicy Murowanej. Uderzenie pioruna podpaliło dom

W miejscowości Garlica Murowana (woj. małopolskie) po uderzeniu pioruna w budynek jednorodzinny wybuchł pożar. Akcję ratunkową utrudniały warunki atmosferyczne. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w czwartek (9 czerwca) po godzinie 3 rano w miejscowości Garlica Murowana (woj. małopolskie, gm. Zielonki, pow. krakowski). Jak informował reporter RMF FM Marek Wiosło, w wyniku pożaru spaliło się poddasze budynku.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Małopolska. Pożar w Garlicy Murowanej

"W chwili przybycia na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono rozwinięty pożar poddasza oraz poszycia dachowego budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe zastępy, po tym jak po zasilaniu wodnym z hydrantu w sieci zabrakło środka gaśniczego. W związku z tym na pobliskiej rzece zorganizowano punkt czerpania wody" - poinformował na Facebooku portal Kraków 112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie. 

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał i nie wymagał pomocy lekarza. "Na szczęście nie ma ofiar ani osób poszkodowanych" - cytuje Patrol998 lokalny portal.

Schronisko PTTK Hala Kondratowa (zdjęcie ilustracyjne)Tatry. Pożar schroniska na Hali Kondratowej. Ogień ugasili turyści

Garlica Murowana. W dom uderzył piorun. Strażacy mieli "pełne ręce roboty"

Tej nocy strażacy mieli "pełne ręce roboty". Od północy interweniowali siedem razy w związku z burzami, jakie przeszły nad województwem małopolskimPożar w Garlicy Murowanej wywołał piorun, który uderzył w budynek.

Jak pisaliśmy, 9 czerwca burze mogą wystąpić w całej Polsce, ale największe zagrożenie jest w strefie frontu atmosferycznego od Pomorza i Mazur, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę. Więcej informacji na temat sytuacji meteorologicznej znajdziesz w artykule:

Burza (zdjęcie ilustracyjne)Gdzie jest burza? W czwartek zagrzmi w prawie całym kraju. Radar burz

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: