27-latek zatrzymany. Nieoficjalnie: to brat poszukiwanego ws. zabójstwa na Nowym Świecie [ZDJĘCIA]

Policjanci z Warszawy zatrzymali 27-latka, który od roku był poszukiwany listem gończym za udział w bójce. W mieszkaniu miał prawie kilogram narkotyków. Polska Agencja Prasowa ustaliła nieoficjalnie, że mężczyzna jest bratem jednego z poszukiwanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie.

"Policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji nieustannie prowadzą akcje mające na celu zatrzymanie niebezpiecznych przestępców. Podczas ostatniej takiej realizacji dotarli pod niemalże 30 adresów w Warszawie, na terenie powiatów piaseczyńskiego i wołomińskiego oraz w okolicach Olsztyna" - zrelacjonowała w czwartek Edyta Adamus z KSP.

Warszawa. 27-latek był poszukiwany od roku. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki

Jak wynika z policyjnego komunikatu, w jednym z tych miejsc mundurowi zatrzymali 27-latka, który od roku był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę dwóch lat więzienia za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał, policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie kilogram amfetaminy i mefedronu, telefony komórkowe, nośniki danych i pieniądze.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zatrzymanemu zarzut posiadania środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Zobacz wideo BMW pędziło 237 km/h. 2500 zł mandatu dla pirata drogowego

Zabójstwo na Nowym Świecie. Nieoficjalnie: Zatrzymany 27-latek jest bratem jednego z poszukiwanych

PAP ustaliła nieoficjalnie, że zatrzymany 27-latek jest bratem Sebastiana Włodarczyka, jednego z trzech mężczyzn poszukiwanych w sprawie zabójstwa, do którego doszło 8 maja na Nowym Świecie w Warszawie.

Zginął wtedy 29-letni mężczyzna, zadźgany nożem. Ranny wszedł do jednego ze sklepów spożywczych na Nowym Świecie, gdzie stracił przytomność. Mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować. W związku z zabójstwem oprócz 23-letniego Włodarczyka policja szuka także 24-letniego Dawida Mirkowskiego i 27-letniego Łukasza Goławskiego. Więcej o poszukiwanych pisaliśmy tutaj:

Prokuratura Okręgowa w Warszawie i Komenda Stołeczna Policji podkreśliły, że nie wypowiadają się w sprawach powiązań rodzinnych. - Zapewniam jednak, że stołeczni policjanci nie ustają w działaniach poszukiwawczych i kontynuują czynności związane z ustalaniem sprawców przestępstw, w tym sprawców zabójstwa na Nowym Świecie. Ta sprawa jest dla nas priorytetowa - zapewnił rzecznik KSP Sylwester Marczak, cytowany za PAP przez TVN Warszawa.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: