Olsztyn. 36-latek na hulajnodze potrącony przez samochód. Jest nagranie policji

W Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu hulajnogą. W wyniku wypadku mężczyzna ma liczne obrażenia ciała. Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 czerwca po godzinie 13:00. Policjanci zostali wezwani do wypadku drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Synów Pułku w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). 36-latek przejeżdżający hulajnogą ścieżką rowerową przez ulicę, został potrącony przez kobietę kierującą samochód osobowy. Na miejscu po chwili pojawiły się wszystkie służby ratunkowe. Policja opublikowała nagranie z miejsca zdarzenia. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Olsztyn. Osobówka wjechała w mężczyznę jadącego hulajnogą przez przejście

Olsztyn.  Kobieta potrąciła kierującego hulajnogą. W chwili zdarzenia była trzeźwa

Z ustaleń śledczych wynika, że sprawczynią wypadku była 60-letnia kobieta. "Podczas skręcania w prawo przy zielonej strzałce, oznaczającej warunkowe pozwolenie na wjazd za sygnalizator, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 36-letniemu kierującemu hulajnogą. Na skutek tego manewru, kierujący hulajnogą po zderzeniu z autem przewrócił się, doznając ogólnych potłuczeń i otarć naskórka. Zarówno kierująca autem, jak i mężczyzna poruszający się na hulajnodze w chwili zdarzenia byli trzeźwi" - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. 

TermomodernizacjaDolny Śląsk. 71-latka prosiła urząd o pomoc, dostała karę za nękanie

Kolizje na polskich drogach

Funkcjonariusze apelują i przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania. Jej stosowanie może uratować życie.

Przypominamy, że według wstępnych danych w 2021 roku na policję zgłoszono  22 802 wypadki oraz 420 627 kolizji drogowych. W porównaniu do 2020 roku jest to 738 wypadków mniej, w stosunku do 2019 roku to natomiast spadek o 7 486. W wyniku tych zdarzeń śmierć poniosło 2 233. Jest to także niższy wynik, niż rok wcześniej - wówczas w wypadkach zginęło 2 491 ofiar (o 258 mniej, z kolei w porównaniu do 2019 roku liczba ofiar jest niższa o 676). W 2020 roku w wypadkach ranne zostały 26 413 osób, czyli o 50 mniej niż w 2020 r. i o 9 064 mniej niż w 2019.

Zdjęcie ilustracyjneGrudziądz. Pędził na hulajnodze 50 km/h. Dostał mandat od grupy Speed

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: