Szczecin. Rankiem po ulicy biegał kucyk. Miał szczęście, że jechała tamtędy właściwa policjantka

W Szczecinie policjanci przeprowadzili we wtorek niecodzienną akcję. Wczesnym rankiem po ulicy Taczaka biegał kucyk. Z każdą minutą stwarzał coraz większe zagrożenie dla innych kierowców i dla siebie. Na szczęście osobą, która zauważyła brykającego po ulicy kucyka, była jadąca do pracy policjantka z policyjnej sekcji konnej.

Umiejętności i doświadczenie policjantki z sekcji konnej zachodniopomorskiej policji okazały się bardzo przydatne tego poranka. Dzięki odpowiedniemu podejściu do zwierzęcia udało jej się szybko i sprawnie schwytać kucyka i umieścić w bezpiecznym miejscu. Koń wrócił już do prawowitego właściciela.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Szczecin. Policjantka zatrzymała na ulicy niesfornego kucyka

Jadąc do pracy we wtorek (7 czerwca) o godz. 4 rano, szczecińska policjantka z sekcji konnej zauważyła, że ulicą biegnie młody kuc i postanowiła zareagować. Zwierzę przemierzało ulicę Taczaka w Szczecinie i kierowało się w ulicę Derdowskiego. Kucyk stwarzał zagrożenie dla pozostałych uczestników dwupasmowej drogi, a także sam był narażony na niebezpieczeństwo. 

Policjantka powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego policyjnej jednostki, po czym postanowiła sama schwytać konia. Zajechała zwierzęciu drogę, nakarmiła go trawą, dzięki czemu konik się uspokoił i dał się funkcjonariuszce złapać.

Szczecin. W ciągu trzech tygodni na świat przyszły podwójne trojaczki. 'Podwójne potrójne szczęście'Trojaczki lubią Szczecin. "Podwójne potrójne szczęście" w ciągu 3 tyg.

Szczecin. Kucyk czekał na właściciela w  Akademickiem Ośrodku Jeździeckim ZUT

Policjanci po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli zwierzę, po czym przetransportowali je do stajni policyjnym koniowozem. Okazało się, że właściciel Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w Szczecinie zaoferował swoją pomoc. W szczecińskim ośrodku znalazł się boks dla kucyka, gdzie zwierzę zostało nakarmione. Po kilku godzinach zgłosił się właściciel, który odebrał niesfornego kucyka.

W lipcu 2016 roku pracownicy zoo w Poznaniu uczestniczyli w odebraniu niedźwiedzia Baloo z cyrku Vegas w Pawłowicach.Wyrok za znęcanie się nad zwierzętami dla właścicieli cyrku

Więcej o: