Nowy Targ. Matka przyjechała po syna zatrzymanego za jazdę po alkoholu. Sama też była pijana

Policjanci w Nowym Targu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Po mężczyznę na komendę przyjechała jego matka. Jak się okazało - także nietrzeźwa.

W nocy z soboty na niedzielę, około godziny 1.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy poruszającym się zakopianką w kierunku Nowego Targu. Sposób prowadzenia pojazdu miał wskazywać na nietrzeźwość mężczyzny. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którym udało się go zatrzymać. Podczas kontroli okazało się, że 20-latek ma w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Zobacz wideo Kierowca autokaru nie zauważył sygnalizacji wypadku. Policjant musiał uciekać poza krawędź jezdni

Nietrzeźwa matka przyjechała odebrać syna, który stracił prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu

Mężczyzna nie mógł dalej prowadzić pojazdu. Na miejsce kontroli przyjechała więc po niego matka. Miała tylko odebrać syna, jednak w trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kobiety alkohol. Zbadali ją alkomatem - okazało się, że pobiła wynik potomka niemal dwukrotnie - miała 1,5 promila.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Pijany policjant spowodował wypadek. Zginęła 70-latka, on uciekł

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Matka i syn stracili prawo jazdy. Za przestępstwa, które popełnili, oboje będą odpowiadać przed sądem. Grozi im grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara więzienia do dwóch lat.

Liczba pijanych kierowców rośnie

W pierwszym kwartale 2022 roku policjanci zatrzymali łącznie 18002 kierowców prowadzących pojazd po spożyciu alkoholu. To o 3800 więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. Wzrost liczby zatrzymań kierowców prowadzących na "podwójnym gazie" to więc około 27 proc. - podje portal MotoFakty. Najwięcej takich przypadku zdarza się w weekendy oraz święta.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: