Biłgoraj. Nagi mężczyzna w parku. Miał tylko plecak i buty. "Chciałem być bliżej natury"

W Biłgoraju policjanci interweniowali w nietypowej sprawie. Mężczyzna spacerował po parku bez ubrań. Miał na sobie tylko buty i plecak. "Chciałem być bliżej natury" - wyjaśnił funkcjonariuszom 40-latek.

W weekend policjanci z komendy powiatowej w Biłgoraju (woj. lubelskie) zostali powiadomieni przez zaniepokojonych przechodniów, że w parku w okolicy ulicy Włosiankarskiej przechadza się nagi mężczyzna. 

Zobacz wideo Skrzyżowanie zablokowane przez korki. Jeden z kierowców stracił cierpliwość i staranował pieszego

Po Biłgoraju spacerował nagi mężczyzna. "Chciał być bliżej natury"

Kiedy na wskazanym miejscu zjawili się policjanci, okazało się, że po parku faktycznie spaceruje nagi mężczyzna. "Miał na sobie tylko plecak i buty" - przekazała młodsza aspirantka Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Policjantka dodała, że kiedy funkcjonariusze zapytali mężczyznę, dlaczego zdjął ubrania i spaceruje kompletnie rozebrany po parku odparł, że "chciał być bliżej natury". Policjanci kazali mężczyźnie założyć ubrania, które miał w plecaku. Kiedy to zrobił, wystawili mu mandat za nieobyczajne zachowanie. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Nieobyczajne zachowanie. Kiedy o nim mówimy. Ile wynosi mandat?

Nieobyczajny wybryk to zachowanie odbiegające od przyjętych norm funkcjonowania w społeczeństwie. Takimi zachowaniami są m.in. załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym, obnażanie się czy odbywanie stosunku seksualnego w miejscu publicznym. Za dopuszczenie się nieobyczajnego zachowania grozi areszt, nagana, grzywna do 1500 złotych, a nawet kara ograniczenia wolności.

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: