Pogoda w Polsce ulegnie zmianie. Front atmosferyczny przyniesie deszcz oraz burze z gradem

W poniedziałek do Polski dotrze front atmosferyczny, który przyniesie liczne opady deszczu oraz burze na zachodzie kraju. Temperatura wzrośnie do 26 stopni Celsjusza na południu kraju. W trakcie burz może pojawić się również grad. Biomet będzie niekorzystny.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

W poniedziałek 6 czerwca w zachodniej oraz środkowej części kraju pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie. Obszar ten będzie się znajdować pod wpływem niżu znad zachodniej Europy (z ośrodkiem w rejonie Holandii, Danii i Morza Północnego). Pojawią się również przelotne opady deszczu wraz z burzami i gradem. Ogniska burzowe będą się rozwijać już od godzin południowych. Będą się przemieszczać w kierunkach północno-wschodnich lub wschodnich. Miejscami aktywne będą także wieczorem oraz nocą. Ich aktywność elektryczna będzie niewielka. Opady mogą wynieść nawet 20 mm wysokości, grad osiągnie średnicę do 2 cm - przekazują synoptycy IMGW w mediach społecznościowych.

Pogoda na poniedziałek 6 czerwca. Najcieplej będzie na południu kraju

Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie od 20 stopni w Sudetach, natomiast cieplej będzie w pozostałej część kraju, gdzie temperatura osiągnie 25 stopni. Najcieplej będzie na Górnym Śląsku, gdzie termometry wskażą nawet 26 stopni. Wiatr będzie wiał z kierunków południowych. Będzie słaby i umiarkowany, jednak w trakcie burz porywisty, do 60 km na godz. Na wschodzie kraju będzie pogodnie, tam słupki rtęci będą wskazywać powyżej 23 stopnie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. W poniedziałek warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na krańcach zachodnich pogoda będzie niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Na pozostałym obszarze zachodniej części Polski, początkowo występować będą obojętne warunki biometeorologiczne, jednak wraz z upływem dnia będą się one pogarszać do niekorzystnych.

Więcej o: