Andrzej Duda: "Iga Świątek jest nie tylko urodzoną fighterką". Są też gratulacje od Morawieckiego

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki pogratulowali Idze Świątek zwycięstwa w finale Roland Garros. "Co za seria, co za zawodniczka, co za tenis!" - napisał w mediach społecznościowych Morawiecki.

Iga Świątek w sobotę 4 czerwca po raz drugi w karierze została mistrzynią Roland Garros. W finale w Paryżu pokonała Amerykankę Coco Gauff 6:1, 6:3, nie dając jej najmniejszych szans. Spotkanie trwało godzinę i 8 minut. Sobotnie zwycięstwo było 35. wygraną 21-letniej tenisistki z rzędu. W mediach społecznościowych roi się od gratulacji dla Igi. Opublikowali je też prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. 

Zobacz wideo Będzie ulica imienia Igi Świątek? "Dla nas jest wyjątkową osobą"

Prezydent pogratulował Świątek zwycięstwa. "Dziękujemy, Pani Igo!"

Prezydent Andrzej Duda we wpisie na Twitterze podkreślił, że "Iga Świątek jest nie tylko urodzoną fighterką" i gwiazdą światowego tenisa, której ogromna wola walki pozwala jej z klasą pokonywać kolejne rywalki.

"Jest także mądrą młodą Kobietą, która ma odwagę i serce. Dziękujemy, Pani Igo! Jesteśmy z Pani zwyczajnie dumni!" - napisał prezydent Andrzej Duda.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Morawiecki o Idze Świątek: Cały turniej to jej konsekwentne zwycięstwa

W sobotę gratulacje tenisistce złożył też premier Mateusz Morawiecki. We wpisie w mediach społecznościowych premier podkreślił, że Iga Świątek jest nie tylko wielką tenisistką, ale również odważną kobietą. "Cały turniej to jej konsekwentne zwycięstwa i konsekwentne wsparcie dla walczącej Ukrainy'' - napisał na Twitterze premier.

Za wsparcie podziękował Idze Świątek ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. "Gratuluję Idze Świątek zwycięstwa w finale Roland Garros. Podczas wszystkich turniejów Iga występowała z ukraińską flagą na czapce, a swoje przemówienie po zdobyciu zwycięstwa zakończyła słowami: 'Trzymaj się Ukraino! Wojna wciąż trwa.' Dziękujemy za wsparcie" - napisał ambasador. Więcej na ten temat: 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: