Pogoda na niedzielę 5 czerwca. Wzrost temperatury i słoneczna aura

Pogoda w niedzielę 5 czerwca zrekompensuje deszczową sobotę i minie pod znakiem słońca. W całym kraju zachmurzenie będzie małe. Termometry pokażą od ok. 20 stopni w Gdańsku do 24 stopni w Krakowie.

Pogoda na niedzielę 5 czerwca zapowiada się optymistycznie. Jak poinformowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Polską dominować będzie wyż znad północy kraju. "Napłynie powietrze polarne morskie. Ciśnienie powoli będzie rosło" - czytamy w wydanym komunikacie. Na wschodzie Polski eksperci przewidują przelotne opady deszczu i burze.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Barbara Kurdej-Szatan o komunii córki i wierze w swojej rodzinie

Pogoda na niedzielę - 5 czerwca. Najcieplej w Gorzowie Wielkopolskim

Jak podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najcieplej będzie w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Tam termometry wskażą nawet 28 stopni Celsjusza. Niewiele mniej, bo 26 stopni, odczują mieszkańcy Wrocławia.

W województwa zachodniopomorskim i pomorskim wyniesie maksymalnie od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku do 25 w Szczecinie, natomiast w centrum Polski - w Warszawie, Łodzi oraz Toruniu - do 23 stopni Celsjusza, podobnie jak w Bydgoszczy. W Białymstoku, Lublinie i Kiecach eksperci prognozują 22 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie w Suwałkach - tam 20 stopni Celsjusza.

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Załamanie pogody na początku czerwca. Do Polski nadciągają burze i ulewy

Upały w Polsce coraz bliżej

Jak powiedziała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska, początek tygodnia ma być dużo cieplejszy. - Jest szansa na to, że w poniedziałek temperatura maksymalna na zachodzie wyniesie 30 stopni. Tak wysokie wartości mogą pojawić się także we wtorek - dodała.

Jednak długoterminowa prognoza pogody wyraźnie pokazuje, że od 15 do 19 czerwca oraz od 22 do 26 czerwca występuje duże prawdopodobieństwo na intensywne opady deszczu. Sytuacja poprawi się dopiero w lipcu.

Koszenie trawy w Krakowie (zdjęcie ilustracyjne)Kraków. Pod Wawelem kosili... ziemię. "Zielona stolica Europy" [WIDEO]

Więcej o: