Gdzie pada deszcz? W weekend popada i zagrzmi, ale upały coraz bliżej. W poniedziałek nawet 30 stopni

Upały zbliżają się do Polski? O ile pogoda w weekend nie będzie rozpieszczać, zwłaszcza w sobotę, o tyle już od poniedziałku na termometrach możemy zobaczyć naprawdę wysokie wartości.

Pogoda w weekend  (4-5 czerwca) będzie zmienna. W sobotę wystąpią burze, padać będzie niemal w całym kraju, natomiast w niedzielę się rozpogodzi i będzie cieplej.

Zobacz wideo Burza uszkodziła przejazd kolejowy, policjanci zauważyli nadjeżdżający pociąg

Gdzie jest deszcz? Prognoza pogody na weekend. Sobota będzie deszczowa i burzowa

Jak powiedziała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska, z południowego zachodu nad Polskę napływa niż. - Jeszcze dziś [w sobotę - red.] cały obszar kraju znajdzie się w zasięgu tego niżu, może mniej odczują to mieszkańcy północno-zachodniej części kraju, ale całe południe i wschód z opadami deszczu - mówiła. - Będą również pojawiały się burze, w czasie których może spaść od 20 do 25 litrów wody na metr kwadratowy, a prędkość wiatru może zbliżać się do 70 kilometrów na godzinę - poinformowała Dąbrowska. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 16-18 stopni nad morzem i w kotlinach górskich, do 21-23 stopni na pozostałym obszarze kraju.

Na godzinę 13:30 IMGW poinformował, że "strefa opadów przemieszcza się stopniowo na wschód - obecnie obejmuje obszar woj. lubelskiego, świętokrzyskiego, częściowo mazowieckiego i podkarpackiego. Przelotnie pada też miejscami na zachodzie i południu. Pogodnie jest na północy, gdzie zamiast układu frontów dominuje wyż".

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatrzymano mężczyzn podejrzanych o atak nożem w NacpolskuAtak nożownika w Nacpolsku. Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo

Prognoza pogody na niedzielę. Temperatura wzrośnie, jednak na upały poczekamy do poniedziałku

Jak mówiła Grażyna Dąbrowska, w niedzielę przelotne opady deszczu i burze prognozowane są na wschodzie Polski. Temperatura wzrośnie do 19 stopni na Suwalszczyźnie i nad morzem, 21-23 stopni w centrum, a najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 26 stopni. Początek tygodnia ma być dużo cieplejszy. - Jest szansa na to, że w poniedziałek temperatura maksymalna na zachodzie wyniesie 30 stopni. Tak wysokie wartości mogą pojawić się także we wtorek - powiedziała.

Internet, zdjęcie ilustracyjne.Pułtusk. Stracił ponad 78 tys. zł. Zakochał się w żołnierce z Syrii

Więcej o: