Atak nożownika w Nacpolsku. Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo

W Nacpolsku w pobliżu Płońska (woj. mazowieckie) dwie kobiety zostały zaatakowane nożem. Jedna z nich zginęła, druga walczy o życie. Podejrzani o atak są już w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia w Nacpolsku doszło w okolicach godziny 13 (o godzinie 13:15 zgłoszenie o ataku odebrał dyżurny płońskiej komendy). Z informacji przekazanych w rozmowie z PAP przez Kingę Drężek-Zmysłowska, rzeczniczkę policji w Płońsku, wynika, że do ataku doszło na posesji, na której terenie przebywały zaatakowane kobiety.

"Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej na posesję przyjechało dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie zaatakowali nożem kobiety, po czym odjechali" - podaje portal. - Krzyk usłyszały osoby postronne, które powiadomiły służby - przekazała kom. Drężek-Zmysłowska.

Zobacz wideo Kierowca autokaru nie zauważył sygnalizacji wypadku. Policjant musiał uciekać poza krawędź jezdni

Jedna z kobiet zmarła, druga została przewieziona do szpitala. Z najnowszych informacji wynika, że jej stan jest bardzo ciężki. W chwili zdarzenia z kobietami przebywały dzieci - zostały przewiezione na badania. Jak dowiedział się PAP, kobiety od około trzech miesięcy wynajmowały mieszkanie w miejscowości Nacpolsk. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

- Obie kobiety to obywatelki Ukrainy. Zmarła miała 29 lat. Wieku i tożsamości drugiej z kobiet, która przebywa w szpitalu, nie znamy - dodała rzeczniczka.

 Nacpolsk. Zatrzymano obu mężczyzn podejrzanych o atak

Policja podaje, że pojazd, którym uciekali sprawcy, kilka kilometrów dalej (na trasie prowadzącej do miejscowości Zaborowo) zjechał do rowu. Dalej poruszali się pieszo. Jednego z mężczyzn udało się zatrzymać chwilę po zdarzeniu. Był nietrzeźwy. Za drugim zorganizowano policyjną obławę.

NacpolskNacpolsk koło Płońska. Dwie kobiety zaatakowane nożem, jedna nie żyje

Jak podaje portal TVN24, drugiego z mężczyzn, 27-latka, policjanci zatrzymali po godzinie 19 kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, w jednej z pobliskich miejscowości. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Obaj są obywatelami Ukrainy.

Więcej o: