Teksas. Przed atakiem w szkole rodzina kazała sprawcy pozbyć się broni. "Odkryli, że przyniósł karabin"

Celia Gonzales, babcia Salvadora Ramosa, sprawcy masakry w Uvalde w Teksasie, nalegała dzień przed atakiem w szkole, by wnuk pozbył się broni palnej z domu - przekazali sąsiedzi oraz rodzina. Przed przeprowadzeniem ataku 18-latek postrzelił babcię w twarz. Kobieta przeżyła, ale nie odzyska mowy.

Babcia Salvadora Ramosa przeżyła, jednak jej stan wskazuje na to, że prawdopodobnie nigdy nie odzyska mowy. Sąsiad Ramosów przekazał, co działo się w domu nastolatka przed atakiem w Uvalde w Teksasie. Okazuje się, że pięć dni przed masakrą w szkole, nastolatek był rozwścieczony na swoją babcię Celię Gonzales, ponieważ kazała mu pozbyć się broni z domu. Sąsiad słyszał głośne krzyki. - Zapytałem Sally, o co tym razem się kłócili, a ona odpowiedziała mi, że wraz z siostrą, czy kimś innym, odkryła, iż Salvador przyniósł do domu karabin. Nie chciała, żeby tam był - wyjaśnił Martinez, cytowany przez portal thedailybeast.com.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Katowice. 39-latek zabił partnerkę podczas randki. Potem zadzwonił po pomoc na policję

Teksas. Rodzina Salvadora Ramosa nalegała, by ten pozbył się broni z domu

Ciotka Ramosa Natalie Salazar przekazała policji, że rodzina nalegała na nastolatka, by ten pozbył się broni, ponieważ jego dziadek był wcześniej karany, a zgodnie z tamtejszym prawem nie może posiadać broni, więc lepiej, żeby jej w domu nie było. Karabin, który  Salvador Ramos kupił 17 maja, dzień po swoich 18. urodzinach, to Smith&Wesson M&P15. Po wspomnianej kłótni nastolatek wyszedł z domu i wrócił dopiero dwa dni przed atakiem. Śledczy ustalili, że zdążył kupić drugą broń - karabin Daniel Defense M4 V7. Dziadek mężczyzny Rolando Reyes zeznał, że w niedzielę, gdy jego wnuk wrócił do domu, nie miał przy sobie żadnej broni.

Irma Garcia, ofiara strzelaniny w Teksasie (zdjęcie ilustracyjne)Teksas. Dzieci zabitej nauczycielki straciły też ojca. Zbiórka pieniędzy

Uvalde. Babcia postrzelona w twarz przez Salvadora Ramosa jest w stanie stabilnym

Z ustaleń śledczych wynika, że Salvador Ramos strzelił w twarz swojej babci we wtorek 24 maja. Kobieta trafiła w stanie krytycznym do szpitala, jednak przeżyła. Odzyskała przytomność, a jej stan jest obecnie określany jako stabilny. W wyniku postrzału straciła większość zębów, możliwe, że nigdy nie będzie już mówiła. Po postrzeleniu babci nastolatek pojechał do podstawówki w Uvalde. Tam zabił 21 osób. On sam został śmiertelnie postrzelony przez funkcjonariusza straży granicznej - informuje portal thedailybeast.com.

USA. Masakra w szkole podstawowej w UvaldeMasakra w Teksasie. Dzieci błagały o pomoc, ale policja nie interweniowała

Więcej o: