Śląsk. Katastrofa lotnicza koło Kłobucka. Nie żyje weteran misji w Iraku i Afganistanie

Dwie osoby zginęły w katastrofie lekkiego samolotu w Rębielicach Królewskich. Lokalny portal klobucka.pl, a także Gazeta Wyborcza w Częstochowie podają, że jedną z ofiar jest pułkownik Marek Gładysz, weteran misji w Iraku i Afganistanie.
Zobacz wideo Po co komu lotnisko. Start ciężkiego transportowca z trawy Wybierz serwis

W czwartek o godz. 18:15 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadku niewielkiego samolotu w Rębielicach Królewskich w powiecie kłobuckim (woj. śląskie). Na miejsce przyjechało pięć zastępów, policja oraz ratownicy medyczni.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Awionetka wyleciała prawdopodobnie z lotniska w Rudnikach. Oznaczenia awionetki to SP-AKW - przekazał, jak podaje "Dziennik Zachodni", mł. bryg. Mariusz Gosławski. Według świadka zdarzenia samolot miał nadlecieć znad lasu. Prawdopodobnie próbował zakręcić, aby podjąć próbę lądowania na wykoszonym polu,  jednak zahaczył skrzydłem o ziemię.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Policja zatrzymała 78-latkę poszukiwaną od 18 lat. Za wyłudzenia

Nie żyje weteran misji w Iraku i Afganistanie

Lokalny portal klobucka.pl informuje, że w katastrofie lotniczej zginął Marek Gładysz, pułkownik w stanie spoczynku, były żołnierz misji w Afganistanie i Iraku, a także i wykładowca, ekspert fundacji Stratpoints. "Zginął doskonale znany mieszkaniec Krzepic, były wojskowy, od niedawna pilot, uczestnik walk za granicą, który jeszcze niedawno, kilka tygodni temu opowiadał o zagrożeniach płynących ze wschodu w związku z wojną w Ukrainie w krzepickim domu kultury" - napisał serwis. 

Były wojskowy miał lecieć z matką.

Informację o śmierci pułkownika przekazała też częstochowska "Gazeta Wyborcza". Więcej w poniższym artykule: 

Miejsce katastrofy lotniczej w Rębielicach KrólewskichAwionetka spadła na pole niedaleko Częstochowy. Zginął płk Marek Gładysz, weteran z Iraku i Afganistanu

Więcej o: