Warszawski ratusz zapowiada likwidację punktu wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym

Punkt wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie już działać tylko przez tydzień. Niebawem uchodźcy będą mogli załatwiać formalności jedynie w urzędach poszczególnych dzielnic.

Władze Warszawy ogłosiły, że będą wygaszać działalność punktu wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym. Punkt funkcjonował ponad 80 dni, ma zostać zamknięty w piątek 9 czerwca. Od tego terminu po PESEL będzie można się zgłaszać do delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich, ulokowanych w Urzędach Dzielnic Warszawy.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Muzyka: Odbudowa potencjału wojskowego Rosji zajmie minimum dekadę

Punkt PESEL na Stadionie Narodowym tylko do 9 czerwca

Punkt Pesel na Stadionie Narodowym w Warszawie zaczął działać 19 marca. Był dostępny przez cały tydzień, od 8.00 do 16.00. W sumie do tej pory na terenie Warszawy wydano już 111 000 numerów PESEL, w związku z pojawieniem się w stolicy osób uciekających przed wojną z Ukrainy. 

W ostatnich tygodniach zainteresowanie uchodźców punktem było mniejsze. W związku z tym sprawą przyznawania numerów PESEL ponownie będą zajmować się Delegatury Biura Administracji Spraw Obywatelskich.

"W ograniczonym zakresie do 9 czerwca 2022 roku obsługa na Stadionie Narodowym będzie się odbywać, pozwoli to uniknąć dezorganizacji pracy Urzędu i logistycznych trudności dla uchodźców z Ukrainy" - poinformował stołeczny urząd miasta.

W trakcie działania punktu PGE Stadion Narodowy był także miejscem, w którym osoby z Ukrainy miały szansę na załatwienie innych ważnych formalności po przyjeździe do Polski, takich jak założenie konta bankowego, czy składanie wniosków o świadczenia rodzinne z ZUS. Od 9 czerwca także te punkty przestaną działać w tej lokalizacji.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: