Pińczów. Policjanci zatrzymali 78-latkę podejrzewaną o wyłudzenia. Szukali jej od 18 lat

Policja w Pińczowie zatrzymała 78-letnią kobietę podejrzewaną o wyłudzenia pieniędzy z różnych banków oraz od osób fizycznych. Przez 18 lat skutecznie unikała ona wymiaru sprawiedliwości. Teraz odpowie za swoje czyny.

Policjantom z Pińczowa udało się zatrzymać kobietę, której poszukiwali przez 18 lat. Do aresztowania doszło 31 maja. Poszukiwana przez organy ścigania była podejrzana o wyłudzenia pieniędzy z różnych banków i od zwykłych ludzi.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"78-letnia dziś kobieta na własnej skórze doświadczyła nieuchronności odpowiedzialności karnej" - poinformowała Komenda Policji w Pińczowie w oficjalnym komunikacie.

Zobacz wideo Oszustwo na stłuczkę? Policjanci poszukują poszkodowanych, którzy brali udział w podobnych kolizjach jak na wideo

Policjanci z Pińczowa zatrzymali poszukiwaną kobietę

18 lat temu, w 2004 roku, Prokuratura Rejonowa w Pińczowie wydała postanowienie o przedstawieniu kobiecie - wówczas 60-letniej - zarzutów dotyczących oszustwa na rzecz osób fizycznych i oszustwa kredytowego. Podejrzana miała zaciągnąć pożyczki w kilku bankach.

Zarzutów jednak nie udało się postawić, bo od 2004 roku kobieta pozostawała nieuchwytna. Przez 18 lat unikała kontaktów z policją i skutecznie się ukrywała. Żeby uciec przed konsekwencjami swoich czynów, opuściła nawet kraj. W 2010 roku sąd wydał postanowienie o jej tymczasowym aresztowaniu. Poszukiwaniami objęta była cała Polska.

Rzym (zdjęcie ilustracyjne)Zaginieni nastolatkowie odnaleźli się w Rzymie. Kurs taxi za 12 tys. zł

W tym roku policjantom udało się ustalić, że podejrzana przebywa znów na terenie kraju. Miała się pojawić na terenie gminy Bielsko-Zdrój. 31 maja przystąpili do działania.

"W ostatnim czasie policjanci ustalili, że od pewnego czasu osoba, którą się interesują, przebywa na terenie gminy Busko-Zdrój. Po upewnieniu się, że jest to prawda, zatrzymali ją, dzięki czemu stara sprawa będzie mogła w końcu znaleźć swój finał. Chociaż musiało upłynąć tyle lat, to jednak kobieta musi przyznać, że policjanci nigdy nie odpuszczają" - czytamy w oświadczeniu Policji z Pińczowa.

Za przestępstwa, o które jest oskarżona 78-latka, grozi nawet osiem lat pozbawienia wolności.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: