Zaginieni 14-latka i 16-latek odnaleźli się w Rzymie. Do stolicy Włoch pojechali taksówką za 12 tys. zł

Policja zakończyła poszukiwania 14-letniej Nicole i 16-letniego Łukasza. Jak się okazało, nastolatkowie z Bydgoszczy udali się na wycieczkę do Włoch. Do Rzymu pojechali taksówką, płacąc za kurs aż 12 tysięcy złotych.

We wtorek 31 maja policja poinformowała o zakończeniu poszukiwań dwójki nastolatków z Bydgoszczy. Funkcjonariusze przekazali, że 14-letnia Nicole i 16-letni Łukasz zostali namierzeni w Rzymie

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Bydgoszcz. Policja zakończyła poszukiwania zaginionych nastolatków. Odnaleźli się w Rzymie 

- Odwołujemy poszukiwania zaginionej 14-letniej Nicole i 16-letniego Łukasza. Ich odnalezienie w dniu wczorajszym (31.05.2022) w Rzymie było możliwe dzięki współpracy polskiej i włoskiej policji - przekazała kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Z ustaleń dziennikarza "Super Expressu" wynika, że nastolatkowe pojechali do stolicy Włoch taksówką. Za kurs zapłacili niebotyczne pieniądze, bo aż 12 tysięcy złotych. Nieoficjalnie wiadomo, że wynajęciem samochodu zajął się 16-latek. Przed udaniem się w podróż chłopak wyrzucił z telefonu kartę SIM. Na miejscu mieli rzekomo zamieszkać w apartamencie, w którym noc kosztuje 1,5 tysiąca dolarów (6 435 złotych po kursie z 2 czerwca). 

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Uczniowie (zdjęcia ilustracyjne)Lublin. Nauczycielka obarczała winą za wojnę w Ukrainie NATO i USA

- Sama ucieczka z domu nie jest przestępstwem. Możemy jedynie sprawdzić, czy w domu nie chodzi do demoralizacji - powiedział dziennikowi jeden z bydgoskich kuratorów, który zna sprawę.

O zaginięciu 14-latki i 16-latka policja dowiedziała się 10 maja. Od tego czasu prowadzone były intensywne poszukiwania. Za zaginionymi wystawiono także żółtą notę Interpolu. Zgodnie z zarządzeniem nr 5 Komendanta Głównego Policji, żółta nota jest publikowana lub wysłana w celu ustalenia miejsca pobytu osoby zaginionej lub ustalenia tożsamości osoby o nieustalonej tożsamości.

Sofia wraz z rodzicami, siostrą Poliną i bratem Siemionem13-letnia siostra Poliny zdrowieje w szpitalu w Rzymie

Więcej o: