Świecie. Kierowca potrącił na pasach 6-latkę i uciekł. Szuka go policja [WIDEO]

Na przejściu dla pieszych w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie) została potrącona sześcioletnia dziewczynka. Policjanci od kilku dni poszukują sprawcy, kierowcy czerwonego samochodu osobowego, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Od 1 czerwca 2021 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Od tamtego czasu pieszy, który znajduje się lub wchodzi na przejście dla pieszych, ma pierwszeństwo przed wszystkimi pojazdami, z wyłączeniem tramwaju. Ujednolicono także dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, która obecnie wynosi 50 km/h. Wcześniej między godziną 23 a 6 kierowcy mogli rozwijać na tych obszarach prędkość do 60 km/h.

Zobacz wideo Policjanci szukają sprawcy potracenia 6-letniej dziewczynki

Sześcioletnia dziewczynka została potrącona na przejściu dla pieszych

27 maja około godz. 7.10 w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie) na przejściu dla pieszych w okolicach ronda na ulicy Żwirki i Wigury została potrącona 6-letnia dziewczynka. W dziecko uderzył czerwony samochód osobowy. Kierowca pojazdu uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanej sześciolatce. 

Uczniowie (zdjęcia ilustracyjne)Lublin. Nauczycielka obarczała winą za wojnę w Ukrainie NATO i USA

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Policja poszukuje sprawcy zdarzenia i apeluje do świadków o kontakt

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu poszukują sprawcy wykroczenia oraz apelują do osób, które były świadkami zdarzenia, by skontaktowały się z policją osobiście, przychodząc na komendę przy ulicy ul. Wojska Polskiego 153 lub dzwoniąc pod numery telefonu: 47 752-52-34 lub 112.

Niemowlę (zdjęcie ilustracyjne)Niemowlę z pękniętą czaszką. Dwie kobiety z zarzutem usiłowania zabójstwa

***************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: