Małopolska. Kierowca quada zginął w wypadku. Nie miał kasku ani uprawnień

W miejscowości Rydwan (woj. małopolskie) w piątek doszło do wypadku, w którym zginął 36-letni kierowca quada. Mężczyzna nie miał kasku, ani uprawnień, a jego pojazd nie powinien zostać dopuszczony do ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w piątek 27 maja około godziny 21:20, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Radwan (woj. małopolskie). 36- letni mieszkaniec gminy Szczucin, jadący quadem, zderzył się na skrzyżowaniu z kierowcą samochodu osobowego.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo 1200 złotych mandatu za jazdę na „czołówkę" z policjantami

Małopolska. Mężczyzna nie miał uprawnień, a quad badań technicznych

Według ustaleń śledczych kierujący quadem mężczyzna jechał bez kasku, a jego pojazd nie był zarejestrowany, nie posiadał ubezpieczenia i nie miał aktualnych badań technicznych. Ponadto 36-latka obejmował sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

"Z uwagi na doznane obrażenia głowy oraz kończyn górnych i dolnych mężczyzna został przewieziony do szpitala w Tarnowie, gdzie mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł" - czytamy w komunikacie małopolskich funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej pod okiem prokuratury prowadzi postępowanie, którego celem jest wyjaśnienie okoliczności oraz przyczyn wypadku

Policyjna motorówka / zdjęcie ilustracyjneKraków. Nastolatki piły alkohol nad Wisłą. Wpadły do rzeki

Quad to inny pojazd samochodowy

Policja przypomina, że według przepisów quad jest traktowany jako inny pojazd samochodowy - czterokołowiec lub czterokołowiec lekki. "Pojazdy te poruszające się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu powinny być sprawne technicznie i zarejestrowane, a kierujący powinien mieć uprawnienia do kierowania pojazdem. Każdy kierujący czterokołowcem oraz osoba nim przewożona powinni używać kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że quad jest wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa" - czytamy w komunikacie.

Wypadek w TarnowieKierowca potrącił matkę z dzieckiem. W ostatniej chwili odepchnęła wózek

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: