Torzym. Ukradli kable zasilające szpital w prąd. "Skrajny brak respektu dla życia i zdrowia"

Trzem mężczyznom, którzy na początku maja ukradli kable zasilające w prąd Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu (woj. lubuskie) grozi osiem lat więzienia. Mężczyźni zostali aresztowani pod zarzutem zamachu na urządzenia infrastruktury elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej oraz narażenia zdrowia i życia pacjentów szpitala.

"Nie ma słów opisujących skrajny brak respektowania życia i zdrowia ludzkiego, jakim wykazało się trzech mieszkańców powiatu sulęcińskiego" - poinformowała policja. "Kierowani przez chęć nielegalnego zarobku, mężczyźni zniszczyli newralgiczną infrastrukturę, zasilającą szpital pulmonologiczno-kardiologiczny w prąd" - czytamy.

Lubuskie. Ukradli kable zasilające szpital w prąd, narażając życie pacjentów

Na początku maja policjanci z powiatu sulęcińskiego (woj. lubuskie) otrzymali informację o kradzieży, do której doszło na terenie Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno - Kardiologicznego w Torzymiu. Trzech mężczyzn ukradło stamtąd kilkadziesiąt metrów kabla elektroenergetycznego, telekomunikacyjnego oraz włazy zabezpieczające miejsce ich położenia.

Zobacz wideo Białystok. Pościg za 38-latkiem - nietrzeźwym, poszukiwanym i bez uprawnień

Funkcjonariusze policji wskazali, z jak ogromnym niebezpieczeństwem wiązał się występek mężczyzn. "Nietrudno wyobrazić sobie, co może się stać w przypadku pacjentów podłączonych do respiratorów w momencie, w którym urządzenie odcięte zostanie od prądu, a agregat nie zadziała prawidłowo" - wyjaśnia policja.

Pies (zdjęcie ilustracyjne)Łask. 18-latka pogryziona przez sforę psów. Uwaga na groźną watahę

Torzym. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli kable ze szpitala

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży. Już po kilku dniach udało im się ująć podejrzanych o dokonanie zniszczeń i spowodowanie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zatrzymano 20-, 31- i 34-latka. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty  zamachu na urządzenia infrastruktury elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej, za co grozi im do ośmiu lat więzienia. Mają oni jednak usłyszeć również zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego, powodując uszkodzenie urządzenia doprowadzającego energię, za co również grozi im osiem lat pozbawienia wolności.

Nowy Sącz, Pobili się na imprezie, jeden nie przeżył. Trzy osoby z zarzutamiNowy Sącz. Śmierć podczas imprezy. Trzy osoby z zarzutami

Obecnie mężczyźni przebywają w areszcie tymczasowym, gdzie spędzą jeszcze dwa miesiące. "Dla kilkuset złotych, ryzykowali ludzkim życiem i zdrowiem, a łączna wartość strat spowodowana ich przestępczą działalnością wyniosła 27 tysięcy złotych" - podsumowali policjanci.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: