Łask. 18-latkę idącą do szkoły pogryzła sfora psów. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Łasku (woj. łódzkie) wszczęła śledztwo w sprawie ciężkiego uszkodzenia ciała 18-latki, która została zaatakowana przez sforę psów, kiedy szła do szkoły. Pogryziona dziewczyna została znaleziona w rowie przez przypadkową osobę. Na ciele miała liczne rany szarpane i krwawiła.

18-letnia Weronika została zaatakowana przez sforę agresywnych psów 26 maja, gdy przemierzała drogę między miejscowościami Kopyść i Mikołajówek w gminie Łask w województwie łódzkim

18-latka pogryziona przez watahę agresywnych psów. Prokuratura wszczęła śledztwo

Polska Agencja Prasowa, cytowana przez RMF24 poinformowała, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie dotkliwego pogryzienia 18-latki przez psy. - Przez ostatnie cztery dni funkcjonariusze policji i pracownicy specjalizujący się w odławianiu zwierząt zabezpieczyli łącznie 13 psów dorosłych na wolnej przestrzeni polnej, jak i na terenie posesji mieszkańca gminy Łask - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jolanta Szkilnik.

Zobacz wideo Mężczyzna brutalnie przerzucił psa przez dwumetrową bramę przytuliska

- Trwają czynności śledcze zmierzające do ustalenia, czy zabezpieczone zwierzęta są w bliskim pokrewieństwie, a także jakie były przyczyny swobodnego przemieszczania się zwierząt i ataku na człowieka - dodała.

Zbiórka krwi dla 18-letniej Weroniki pogryzionej przez psy. Jej stan jest stabilny

18-letnia Weronika przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii szpitala klinicznego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. - Z ostatnich informacji wynika, że stan pogryzionej dziewczyny jest stabilny - przekazał w rozmowie z TVN24 podkomisarz Tomasz Durka, zastępca naczelnika wydziału prewencji policji w Łasku. Wystartowała zbiórka krwi dla Weroniki. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Łask. Uwaga na watahę agresywnych psów. Zagryzły kilka kóz 

Informacja Turystyczna w Łasku, w związku z zaistniałą sytuacją,  zaapelowała do mieszkańców i turystów na Facebooku o zachowanie szczególnej ostrożności. "Uwaga na grasującą watahę psów widzianą ostatnio w okolicach Mikołajówka i Kopyści. Zwierzęta mogą zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców oraz ich zwierząt" - czytamy.

Z wpisu w mediach społecznościowych wynika, że sfora psów zagryzła również kilka kóz. "Dzięki interwencji służb udało się odłowić część agresywnych psów. Trwają czynności, aby jak najszybciej uchwycić pozostałą część niebezpiecznej watahy. Jeśli ktoś zauważy większą grupę psów, proszony jest o pilny kontakt telefoniczny z łaską policją" - zaapelowano.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: