Załamanie pogody na początku czerwca. Do Polski nadciągają burze i ulewy

Jak przewidują synoptycy, początek czerwca nie będzie nas rozpieszczać. W pierwszym tygodniu miesiąca będzie pochmurno i deszczowo. Kiedy możemy spodziewać się poprawy pogody? Odpowiadamy.

Na początku czerwca Polska znajdzie się pod wpływem układów niżowych, co oznacza, że w okresie tym występować będą ulewy i burze z silnym wiatrem. Zdaniem synoptyków tvnmeteo.pl, "szczególnie groźnie wygląda środowy niż".

Pogoda na czerwiec. Początek miesiąca będzie deszczowy i pochmurny

- Polska znajduje się obecnie pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Karpat w stronę Podlasia, Białorusi i Łotwy. W ciągu najbliższej doby nad południowo-wschodnią i wschodnią częścią kraju przewędruje deszczowo-burzowy front, przynosząc ze sobą lokalne ulewy - informuje synoptyczka tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Zdaniem synoptyków do kraju nadciągnie chłód, pojawiać się będą też deszcz oraz burze. Jako "szczególnie groźny" określono środowy niż, który będzie przesuwać się znad północnych Włoch w stronę wschodniej Polski i przyniesie ulewy w pasie od Śląska, przez centrum kraju, po Mazury. W pozostałych regionach kraju popada przelotnie.

W czwartek również pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Synoptycy zapowiadają deszcz oraz burze. Pojawi się również silny wiatr. W piątek opady deszczu pojawią się tylko na Śląsku i Podlasiu. Termometry wskażą nawet do 24 stopni.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda w pierwszym tygodniu czerwca. Do kraju wkroczy kolejny deszczowy front

IMGW zapowiada, że w nocy z piątku na sobotę do Polski wkroczy kolejny deszczowy front, który szybko rozejdzie się po całym kraju. W sobotę pojawią się przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południu kraju wystąpią burze. Z kolei w niedzielę mieszkańcy południowej części kraju mogą spodziewać się opadów i burz.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: