Łask. 18-letnia Weronika dotkliwie pogryziona przez psy. Trwa zbiórka krwi

W sobotę złapano 12 psów, które zaatakowały i pogryzły 18-letnią dziewczynę w okolicach Łasku. Ranna kobieta została znaleziona w rowie. Miała rany szarpane i krwawiła.

Jak podaje lask.naszemiasto.pl, do zdarzenia doszło w czwartek 26 maja. 18-letnia Weronika szła do szkoły, gdy nagle została zaatakowana przez grupę agresywnych psów. Miało to miejsce między miejscowościami Kopyść i Mikołajówek w gminie łask w województwie łódzkim

Zobacz wideo Jechał na jednym kole przez Wrocław - brawurową jazdę motocyklisty zakończyła Grupa SPEED

Łask. 18-letnia Weronika została pogryziona przez watahę psów

Rannej dziewczynie pomógł mężczyzna, który tamtędy przejeżdżał. - Świadek zauważył ciężko ranną kobietę, która leżała w rowie z ranami szarpanymi i krwawiła. Natychmiast wezwano pogotowie i policję. Medycy udzielili pomocy kobiecie. Przewieziono ją do jednego z łódzkich szpitali. Niestety, z moich dotychczasowych informacji wynika, że stan 18-latki nadal jest ciężki - informowała następnego dnia rzeczniczka łaskiej policji st.asp. Katarzyna Staśkowska. 

Obecnie prowadzona jest zbiórka krwi dla 18-letniej Weroniki. Dziewczyna przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala klinicznego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Jej stan ma się jednak poprawiać. - Z ostatnich informacji wynika, że stan pogryzionej dziewczyny jest stabilny - przekazał w rozmowie z TVN24 podkomisarz Tomasz Durka, zastępca naczelnika wydziału prewencji policji w Łasku.

Policja ustaliła osobę, która mogła być właścicielem sfory psów

W sobotę poinformowano, że złapano 12 psów, które miały pogryźć kobietę. Jak zaznaczają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Okupie Wielkim, nadal prowadzone są poszukiwania pozostałych zwierząt. Odławianiem zajmują się m.in. pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wojtyszkach, policja, strażacy i żołnierze.

Policja ustaliła już dane osoby, która mogła być właścicielem zwierząt. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone przez prokuraturę.  

Więcej o: