Opolskie. Stado byków błąka się w powiecie prudnickim. "Należy zachować ostrożność"

Z jednego z gospodarstw w Starym Lesie (woj. opolskie) uciekło stado byków rasy limousine. Zwierzęta błąkają się teraz po powiecie prudnickim, a do mieszkańców wystosowano apele o zachowanie szczególnej ostrożności. Obecnie trwa wyłapywanie niesfornych zwierząt.

Informacje dotyczące błąkających się zwierząt przekazał portal terazprudnik.pl, po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiały się liczne zdjęcia zwierząt, które zaobserwowano w rejonie Szybowic, a następnie w rejonie Lasu Niemysłowickiego. Jak się okazało byki uciekły z gospodarstwa kilka dni wcześniej i swobodnie przemieszczały się po powiecie prudnickim. Obecnie zwierzęta są wychwytywane przez służby.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Stare Kotkowice. Wypadek na przejeździe kolejowym. Dziecko na quadzie wjechało pod pociągStare Kotkowice. Dziecko na quadzie wjechało pod pociąg na przejeździe

Prudnik. Stado byków błąka się po powiecie - zwierzęta uciekły z gospodarstwa 

Starostwo w Prudniku przekazało apel wystosowany przez Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, dotyczący ucieczki byków z jednego z gospodarstw rolnych w Starym Lesie (w sąsiednim powiecie nyskim). Mieszkańcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w momencie napotkania zwierząt.

Stado może czuć się niepewnie na obcym terenie i w wyniku stresu może stwarzać zagrożenie dla ludzi. W piątek 27 maja podano informację, że byki przemieściły się w okolice Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic w powiecie prudnickim - przekazało Starostwo Powiatowe w Prudniku.

Prudnik. Trwa wyłapywanie stada byków

Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy poruszający się drogami w okolicach Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic. Należy zwracać uwagę na zwierzęta, które mogą niespodziewanie wyjść na jezdnię i stwarzać zagrożenie na drodze. Informacje na temat stada można zgłaszać funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod nr tel. 77 434 18 03.

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: