Warszawa. Dźwig uszkodził sieć trakcyjną. Utrudnienia na kolei potrwają nawet do godz. 16

Dźwig uszkodził sieć trakcyjną między stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Włochy. Z tego powodu w stolicy należy spodziewać się utrudnień, które mogą potrwać do około godziny 16.

Jak podaje "Wyborcza", do uszkodzenia sieci trakcyjnej doszło w sobotę 28 maja w godzinach porannych. Z tego powodu pociągi w Warszawie opuszczają stację z kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami.

Zobacz wideo

Warszawa. Utrudnienia na kolei. Dźwig uszkodził sieć trakcyjną 

Utrudnienia spowodowane są uszkodzeniem sieci trakcyjnej między stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Włochy. Jak informuje RMF FM, niektóre składy muszą omijać stacje: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia. Pociągi są kierowane między innymi na stację Warszawa Gdańska

- W obrębie warszawskiego węzła kolejowego mamy zmienioną organizację ruchu pociągów, pociągi mogą być opóźnione o ok. 20-30 min. Natomiast pociągi, które jadą w kierunku Warszawa Wschodnia i tam kończą bieg - są kierowane na stacje Warszawa Gdańska - mówi w rozmowie z RMF FM Magdalena Janus z zespołu prasowego spółki PKP PLK. 

Przeczytaj więcej informacji lokalnych na stronie głównej Gazeta.pl.

Policja zatrzymała dziś (30.01) jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie z maja poprzedniego roku. To na zdjęciu pierwszy mężczyzna od prawej strony. Wciąż trwają poszukiwania dwóch pozostałych podejrzanych: Sebastiana Włodarczyka (pierwszy z lewej) i Dawida Mirkowskiej (po środku)Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie. Jeden z poszukiwanych był skazany

Utrudnienia mogą potrwać do godziny 16. Z powodu awarii przewoźnicy regionalni oraz PKP Intercity wprowadzili wzajemne honorowanie biletów na obszarze węzła kolejowego. Bilety Kolei Miejskich są honorowane także na pierwszej linii metra w odcinku od Centrum do Dworca Gdańskiego. 

"Z powodu uszkodzenia infrastruktury kolejowej w rejonie stacji Warszawa Zachodnia występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM: S1, S2 i KM: R1, R2, R3, R6, R7, R8 i R9. Możliwe opóźnienia, odwołania, przekierowania oraz relacje skrócone pociągów" - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Porywy wiatru - sobota 28 maja 2022Pogoda. Kiedy przestanie wiać? IMGW wydało ostrzeżenia. Pojawią się burze

Więcej o: