Sokołów Małopolski. "Geniusz zbrodni" z Podkarpacia. Wpadł, bo za dużo razy skasował buraki

39-letni mieszkaniec Sokołowa Małopolskiego wprowadził sobie własną tarczę antyinflacyjną. W sklepie kasował w kasie samoobsługowej towary tańsze od kupowanych. Za część produktów zaś nie płacił w ogóle. Na trop przestępczego procederu wpadli pracownicy sklepu, gdy pewnego razu mężczyzna zbyt wiele razy skasował buraki.

Mieszkaniec Sokołowa Małopolskiego wpadł na pomysłowy, ale niezbyt praworządny sposób oszczędzania na zakupach. Jak informuje podkarpacka policja, 39-latek, kasując poszczególne produkty, wybierał z menu kasy inny, tańszy towar.

Podkarpacie. Złodziej wpadł przez błąd w kasie samoobsługowej

- Zwrócił na siebie uwagę, gdy podczas zakupów wystąpił błąd, co wymagało interwencji pracowników. Ekspedientka zauważyła, że miał kilkukrotnie skasowane buraki, których nie miał wśród zakupów. Wtedy zakupy zostały anulowane i mężczyzna ponownie skasował towar - informuje podkarpacka policja. 

Więcej informacji z kraju na głównej stronie Gazeta.pl

Pracownicy sklepu nabrali jednak podejrzeń i sprawdzili monitoring. Okazało się, że mężczyzna wielokrotnie okradał sklep w podobny sposób - kładł na wadze jeden towar, ale z menu kasy samoobsługowej wybierał inny. Za część rzeczy 39-latek w ogóle nie płacił, nie wyciągając towaru do kasowania. Były to artykuły spożywcze, chemia gospodarcza oraz artykuły dla dzieci.

Zobacz wideo Chciał wyrwać kobiecie torebkę i uderzył ją w twarz. Został zatrzymany

Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna przychodził do sklepu codziennie w tych samych porach.

Sokołów Małopolski. Policja schwytała złodzieja sklepowego na gorącym uczynku

Gdy jednak zjawił się, by po raz kolejny dokonać "skoku", w sklepie czekali już na niego policjanci. Mundurowi zatrzymali go na gorącym uczynku, tuż po "zakupach".

Mężczyźnie grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

- Przedstawienie zarzutów nie kończy jednak postępowania. Policjanci nadal gromadzą materiał dowodowy i szacują straty, co pozwoli uzupełnić mu zarzuty o kradzież - donosi podkarpacka policja.

Więcej o: