Zabójstwo na Nowym Świecie. Prokuratura wydała list gończy za trzecim poszukiwanym

Prokuratura wydała list gończy za trzecim mężczyzną poszukiwanym ws. zabójstwa na Nowym Świecie w Warszawie. To 24-letni Daniel M. W związku ze sprawą służby nadal poszukują dwóch innych mężczyzn - Sebastiana Włodarczyka i Łukasza Goławskiego.

Prokurator przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzeciej osoby. Mężczyzna ten również jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie. 

- Zastosowane tymczasowe aresztowanie umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań za trzecim podejrzanym. To 24-letni mieszkaniec Warszawy Dawid M. - podkreśliła w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Więcej informacji z kraju na głównej stronie Gazeta.pl

Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie

Do zabójstwa mężczyzny na Nowym Świecie w Warszawie doszło 8 maja. Kilka osób, prawdopodobnie pijanych, zaatakowało ostrym narzędziem mężczyznę, który stanął w obronie kobiet. Wcześniej miało dojść do awantury w jednej z bram na rogu Foksal i Nowego Światu.

29-latek z ranami kłutymi wszedł do sklepu, gdzie stracił przytomność. Mimo udzielonej pomocy życia mężczyzny nie udało się uratować.

Sprawcy są poszukiwani. Prokuratura wydała w tym tygodniu listy gończe za 23-letnim Sebastianem Włodarczykiem i 27-letnim Łukaszem Goławskim.

Zobacz wideo Policjantka pokazuje znak, który może uratować życie

Policja prosi o pomoc w znalezieniu sprawców

Warszawska policja wzywa każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych, do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki policji lub prokuratury. Funkcjonariusze ostrzegają również, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Osoby posiadające informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Więcej o: