Pogoda na dziś - sobota 28 maja. Chłodno, pochmurno, deszczowo i z burzami. IMGW ostrzega przed wiatrem

Pogoda w sobotę 28 maja zapowiada się chłodno - na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 stopni Celsjusza. Ponadto czeka nas pochmurny i deszczowy dzień. Miejscami mogą wystąpić burze. Powieje silny wiatr, w górach nawet w porywach do 110 km/h.

Pogoda w Polsce w sobotę będzie kształtowana głównie przez niż znad Finlandii. W związku z tym utrzymają się chłodne masy powietrza polarnego morskiego z domieszką powietrza arktycznego - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ciśnienie wzrośnie.  

Zobacz wideo Bożek: Zdecydowanie łatwiej jest nam walczyć o Puszczę Amazońską niż o drzewo, które niszczy sąsiad

Pogoda na dziś - sobota 28 maja. Chłodny weekend - maksymalnie 16 st. C

Ostatni majowy weekend nie będzie sprzyjał aktywności na świeżym powietrzu. Czeka ns chłodna sobota z opadami deszczu, a nawet burzami. Najchłodniej będzie w Bydgoszczy - zaledwie 10 stopni Celsjusza. O jeden stopień cieplej w Koszalinie, Łodzi, Suwałkach, Toruniu i Warszawie.

12 stopni Celsjusza mogą spodziewać się mieszkańcy Białegostoku, Kielc i Lublina, 13 st. natomiast w Olsztynie, Poznaniu i Szczecinie. Cieplej w Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Opolu, Rzeszowie, Wrocławiu i Zielonej Górze (14 stopni Celsjusza), w Krakowie z kolei 15 stopni. Najcieplej będzie Gdańsku - tam na termometrach zobaczymy 16 kresek.

Pogoda na dziś - sobota 28 maja. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - sobota 28 maja. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - sobota 28 maja. Dużo chmur, deszcz i burze. IMGW ostrzega przed wiatrem

W sobotę w niemal całej Polsce zachmurzenie będzie dużo z przejaśnieniami, jedynie na południu początkowo będzie ono małe, ale w ciągu dnia wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Możliwe przelotne opady deszczu maksymalnie do 15 mm, a także krótkotrwałe burze. Nie zagrzmi jedynie na południowych krańcach. 

Weekend będzie też wietrzny. IMGW planuje wydać ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw: 

  • lubuskiego, 
  • wielkopolskiego, 
  • kujawsko-pomorskiego, 
  • łódzkiego, 
  • mazowieckiego, 
  • lubelskiego, 
  • podlaskiego,
  • warmińsko-mazurskiego. 

Przewiduje się wiatr w porywach do 60-70 kilometrów na godzinę. W Sudetach może powiać nawet w porywach do 110 km/h. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: