Pogoda. IMGW wydał żółte i pomarańczowe alerty przed wiatrem. Nawet 95 km/h. Możliwe burze

Pogoda w piątek zapowiada się wietrznie. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem, który rozpędzi się nawet do 95 kilometrów na godzinę. W całej Polsce popada, możliwe też burze.

Pogoda w piątek w całej Polsce będzie pochmurna i wietrzna. Prognozuje się przelotne opady deszczu, a także burze. Zagrzmieć może w całym kraju, najbardziej prawdopodobne jest wystąpienie burz na wschodzie. 

Zobacz wideo Tracz o REPowerEU: KE postawiła sprawę jasno. Musimy jak najszybciej uniezależnić się od rosyjskich gazu, węgla i ropy

Pogoda. Chłodny i deszczowy piątek

"W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura od około 14 stopni C na Suwalszczyźnie i nad morzem do 23 st. C na południowym wschodzie" - zapowiedział w piątek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze. 

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

PogodaPogoda na dziś - piątek 27 maja. Deszcz, burze, a nawet krupa lodowa

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Ponadto synoptycy instytutu wydali ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem, który szczególnie da o sobie znać na północy, najsilniej powieje bowiem nad morzem. Alerty drugiego stopnia (pomarańczowe) zostały wydane dla województw:

 • zachodniopomorskiego (powiaty: Świnoujście, kamieński, goleniowski, policki, Szczecin, gryficki, łobeski, świdwiński, kołobrzeski, białogardzki, koszaliński, Koszalin, sławieński),
 • pomorskiego (powiaty: słupski, Słupsk, lęborski, wejherowski, pucki).

W wymienionych regionach prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości 50 kilometrów na godzinę, który w porywach rozpędzi się nawet do 95 km.h. Miejscami możliwe burze. Alerty będą ważne do godz. 21

Karpacz, Karkonosze, szlak na ŚnieżkęSzlaki w Karkonoszach otwarte dla turystów. Warunki się poprawiają

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia (żółte) przed silnym wiatrem wydano natomiast dla województw: 

 • zachodniopomorskiego (oprócz województw, dla których wydano alerty pierwszego stopnia), 
 • pomorskiego (oprócz województw, dla których wydano alerty pierwszego stopnia), 
 • lubuskiego,
 • wielkopolskiego, 
 • kujawsko-pomorskiego, 
 • łódzkiego (tylko powiaty północne), 
 • mazowieckiego (oprócz powiatów południowych),
 • warmińsko-mazurskiego, 
 • podlaskiego

Przewidywany jest silny wiatr o prędkości do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 80 km/h. Miejscami przewiduje się burze. Alerty pozostaną ważne do godz. 21. Warunki biometeorologiczne w przeważającej części kraju będą niekorzystne. Jedynie na południu nad ranem biomet będzie obojętny, w kolejnych godzinach zmienią się jednak w niekorzystne i do końca dnia będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: