Żory. 15-latki pobiły rówieśniczkę. Powodem była rozmowa z chłopakiem

W Żorach (woj. śląskie) pięć nastolatek pobiło 15-latkę z powodu jej rozmowy z jednym z chłopców. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji zostali poinformowani o zdarzeniu przez rodziców poszkodowanej dziewczyny.

Do zdarzenia doszło na początku maja w pobliżu Parku Cegielnia w Żorach. 15-latki zwabiły swoją rówieśniczkę w ustronne miejsce, a następnie zaczęły ją bić i poniżać. Sytuacja miała być spowodowana tym, że zaatakowana dziewczyna rozmawiała z jednym z chłopców. Nastolatkom grożą teraz poważne konsekwencje prawne.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Żory. 15-latka została pobita przez rówieśniczki z powodu chłopaka

Rodzice poszkodowanej nastolatki zgłosili sprawę na policję po tym, jak poszkodowana dziewczyna przyznała się, że została pobita przez swoje rówieśniczki. Śledczy ustalili, że zalążkiem konfliktu dziewcząt miała być rozmowa pobitej nastolatki ze znanym im chłopakiem. Dziewczyna została zwabiona w ustronne miejsce niedaleko Parku Cegielnia, aby wyjaśnić sprawę relacji nastolatki z chłopcem.

Na miejscu kazano jej klęknąć na ziemi, po czym grupa dziewcząt zaczęła bić nastolatkę i jej ubliżać. W efekcie napaści 15-latka doznała powierzchownych obrażeń ciała oraz krwawienia z okolic ucha. Napastniczki ukradły jej również e-papierosa.

Zdarzenie przerwał chłopiec, który przechodził obok grupy dziewcząt i stanął w obronie bitej dziewczyny. Jemu nastolatki również zagroziły pobiciem.

Policjanci ze Świecia zatrzymali recydywistę podejrzewanego o kradzież rozbójnicząLuboń. 5 lat więzienia za bicie, głodzenie i kontrolowanie 10-latka

Żory. Nastolatkom grożą poważne konsekwencje karne

Za napaść, groźby oraz kradzież grożą nastolatkom surowe konsekwencje. O ich losie zadecyduje teraz sąd. 15-latki mogą zostać umieszczone w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Policja apeluje do rodziców, aby obserwowali swoje pociechy i zwracali uwagę na ich problemy oraz rozmawiali z nimi.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Policjanci zatrzymali 41-letniego nożownika z Bielska-BiałejBielsko-Biała. Psychiatrzy zbadają nożownika, który zaatakował 12-latkę

Więcej o: