Pogoda. Chłodna końcówka maja. Będzie padać, możliwe też burze

Pogoda w ostatnich dniach miesiąca w Polsce będzie chłodna i pochmurna - temperatura powietrza w dużej mierze będzie utrzymywać się poniżej 20 stopni Celsjusza. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że codziennie przelotnie padać będzie deszcz, gdzieniegdzie wystąpią też burze.

Pogoda na ostatnie dni maja zapowiada się chłodno i deszczowo. Według synoptyków nie ma już szans na dni gorące w Polsce. Nie zabraknie chmur i zalegających chłodnych mas powietrza. 

Zobacz wideo Tracz o REPowerEU: KE postawiła sprawę jasno. Musimy jak najszybciej uniezależnić się od rosyjskich gazu, węgla i ropy

Pogoda. Końcówka maja będzie chłodna. Temperatura nie przekroczy 24 stopni Celsjusza 

Jak podają Fani Pogody, z prognoz europejskiego modelu ECMWF oraz amerykańskiego GFS wynika, że w Poslce pod koniec maja maksymalna temperatura powietrza będzie wahała się między 13 a 24 stopniami Celsjusza. W ciągu trzech ostatnich dni miesiąca nie przekroczy natomiast 20 st. C. W związku z zalegającymi nad krajem chłodnych mas powietrza panować będzie więc termiczna wiosna. 

Wzrost temperatury będzie można zaobserwować natomiast na początku czerwca. Warunki pogodowe będą zmienne. Na północy i zachodzie mogą pojawiać się fale silniejszego wiatru. Nie przewiduje się już późnych przygruntowych przymrozków. 

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda. Ostatnie dni maja z deszczem i burzami

Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czwartek i piątek będą pochmurne z większymi przejaśnieniami w południowo wschodniej części kraju. W całej Polsce przelotnie popada deszcz, a nad morzem powieje silniejszy wiatr, nawet do 70 kilometrów na godzinę. 

W sobotę i niedzielę zachmurzenie będzie natomiast duże i umiarkowane. Dalej przelotnie padać będzie deszcz, a na północy kraju mogą wystąpić burze. Poniedziałek i wtorek także pochmurno i z przelotnymi opadami deszczu. Zagrzmieć może natomiast na wschodzie. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: