Pogoda. Chłodna końcówka maja. Będzie padać, możliwe też burze

Pogoda w ostatnich dniach miesiąca w Polsce będzie chłodna i pochmurna - temperatura powietrza w dużej mierze będzie utrzymywać się poniżej 20 stopni Celsjusza. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że codziennie przelotnie padać będzie deszcz, gdzieniegdzie wystąpią też burze.

Pogoda na ostatnie dni maja zapowiada się chłodno i deszczowo. Według synoptyków nie ma już szans na dni gorące w Polsce. Nie zabraknie chmur i zalegających chłodnych mas powietrza. 

Zobacz wideo Tracz o REPowerEU: KE postawiła sprawę jasno. Musimy jak najszybciej uniezależnić się od rosyjskich gazu, węgla i ropy

Pogoda. Końcówka maja będzie chłodna. Temperatura nie przekroczy 24 stopni Celsjusza 

Jak podają Fani Pogody, z prognoz europejskiego modelu ECMWF oraz amerykańskiego GFS wynika, że w Poslce pod koniec maja maksymalna temperatura powietrza będzie wahała się między 13 a 24 stopniami Celsjusza. W ciągu trzech ostatnich dni miesiąca nie przekroczy natomiast 20 st. C. W związku z zalegającymi nad krajem chłodnych mas powietrza panować będzie więc termiczna wiosna

Wzrost temperatury będzie można zaobserwować natomiast na początku czerwca. Warunki pogodowe będą zmienne. Na północy i zachodzie mogą pojawiać się fale silniejszego wiatru. Nie przewiduje się już późnych przygruntowych przymrozków. 

Pogoda na dziśPogoda na dziś - czwartek 26 maja. Około 20 st., możliwe słabe burze

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda. Ostatnie dni maja z deszczem i burzami

Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czwartek i piątek będą pochmurne z większymi przejaśnieniami w południowo wschodniej części kraju. W całej Polsce przelotnie popada deszcz, a nad morzem powieje silniejszy wiatr, nawet do 70 kilometrów na godzinę. 

W sobotę i niedzielę zachmurzenie będzie natomiast duże i umiarkowane. Dalej przelotnie padać będzie deszcz, a na północy kraju mogą wystąpić burze. Poniedziałek i wtorek także pochmurno i z przelotnymi opadami deszczu. Zagrzmieć może natomiast na wschodzie. 

Ukradł z kopalni eksponat, myśląc, że to złoto. Okazało się, że to 'złoto głupców'Mirsk. Myślał, że kradnie złoto. Okazało się, że to "złoto głupców".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: