Bielsko-Biała. Nożownik, który zaatakował 12-latkę, zostanie zbadany przez psychiatrów

W Bielsku-Białej (woj. śląskie) nożownik zaatakował dziewczynkę przed szkołą. Teraz psychiatrzy zbadają, czy podejrzany był poczytalny w chwili zdarzenia. Opinia biegłych psychiatrów ma kluczowe znaczenie dla sprawy. - Będzie wskazywała dalsze kierunki postępowania - wyjaśniła Agnieszka Michulec, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Po kilkunastu dniach od ataku nożownika rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej Agnieszka Michulec przekazała portalowi tvn.24.pl, że podejrzanego o napaść 41-letniego mężczyznę zbadają biegli psychiatrzy. Mają stwierdzić, czy mężczyzna był poczytalny w chwili ataku na 12-letnie, nieznane mu wcześniej dziecko. 

Zobacz wideo Olsztyn. Policja zatrzymała nożownika, który zaatakował 27-latka

Bialsko-Biała. Podejrzany zostanie zbadany przez biegłych psychiatrów

Podejrzany o atak na dziewczynkę mężczyzna przebywa na oddziale psychiatrycznym zakładu karnego we Wrocławiu, dlatego zostanie zbadany przez biegłych z tego miasta. Psychiatrzy wydadzą opinię na podstawie jednorazowego badania psychiatrycznego oraz akt sprawy. 

- Jeśli w oparciu o to biegli nie będą w stanie wydać opinii, wówczas zasięgnięta zostanie opinia psychologa. Jeśli także wtedy pojawią się wątpliwości, wówczas - na wniosek prokuratury - sąd może zarządzić obserwację psychiatryczną podejrzanego - przekazała Agnieszka Michulec. Rzeczniczka stwierdziła, że opinia biegłych będzie miała kluczowe znaczenie dla sprawy. - Będzie wskazywała dalsze kierunki postępowania. Będzie oceniana kwestia winy i odpowiedzialności - wyjaśniła Michulec.

Prokuratura przesłuchała już większość świadków zdarzenia, a w najbliższych dniach zeznania ma złożyć pięcioro dzieci, które widziały moment ataku na 12-latkę. 

Policjanci w Gorlicach zatrzymali pijanego kierowcę (25.05.2022 r.)Gorlice. Poranny pościg. 22-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli

Atak nożownika na 12-latkę w Bielsku-Białej

Do ataku na dziewczynkę doszło 5 maja około godziny 13 przed szkołą przy ulicy Grota-Roweckiego w Bielsku-Białej. 12-latka została wówczas kilkukrotnie dźgnięta nożem. Dziecko odniosło poważne obrażenia. "Uczennica, z obrażeniami zagrażającymi jej życiu, została przetransportowana do szpitala" - przekazali śląscy policjanci. Mężczyzna po ataku zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak funkcjonariusze szybko zatrzymali 41-latka.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Ukradł z kopalni eksponat, myśląc, że to złoto. Okazało się, że to 'złoto głupców'Mirsk. Myślał, że kradnie złoto. Okazało się, że to "złoto głupców".

Dziewczynka na początku trafiła do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, jednak jej obrażenia były na tyle poważne, że została przetransportowana śmigłowcem do dziecięcej kliniki w Katowicach, gdzie przeszła operację. Stan dziewczynki jest obecnie określany jako poważny.

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: