Pogoda na dziś - czwartek 26 maja. Około 20 st., możliwe słabe burze. Silny wiatr nad morzem

W czwartek 26 maja z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego, która przyniesie burze i silniejszy wiatr. Jaką pogodę zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej?

Czwartek zacznie się słonecznie w prawie całej Polsce. Pochmurnie będzie tylko w pasie od Wrocławia, przez Łódź i Warszawę do Białegostoku. W ciągu dnia, nad większym obszarem kraju, utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Od centrum po północny wschód możliwy słaby deszcz, a miejscami także słabe burze. Synoptycy IMGW prognozują, że lokalnie na Mazurach i Suwalszczyźnie suma opadów wyniesie do 15 mm.

Strzyżak jeleni znany też jako strzyżak sarni (zdjęcie ilustracyjne)"Latające kleszcze", czyli strzyżaki jelenie. Czym są? Czy są groźne dla zdrowia?

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jaka pogoda będzie w Dzień Matki? Ciepło zwłaszcza na południu. Silny wiatr nad morzem

Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na północy i w obszarach podgórskich, przez około 18-20 stopni w centrum kraju, do 22 na południowym wschodzie. Chłodniej będzie tylko miejscami na Wybrzeżu - tam termometry mogą wskazywać 14-16 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, porywisty, w północnej Polsce osiągający w porywach do 65 km/h. Silniej powieje nad Bałtykiem - w porywach do 80 km/h. Wysoko w górach spodziewany wiatr w porywach do 70 km/h.

Pogoda na dziś - czwartek 26 majaPogoda na dziś - czwartek 26 maja Gazeta.pl

Warunki biometeorologiczne w czwartek 26 maja

"Na krańcach zachodnich i północno-zachodnich pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. W Polsce północno-wschodniej przeważać będzie obojętna biotropia pogody, która w ciągu dnia przejściowo pogorszy się do niekorzystnej. Na pozostałym obszarze kraju początkowo obojętne warunki biometeorologiczne w dzień szybko pogorszą się do niekorzystnych i jako takie utrzymają się aż do wieczora" - zapowiada IMGW.

Dzień Matki (zdjęcie ilustracyjne)Dzień Matki 2022. Najpiękniejsze życzenia i wierszyki dla mamy

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: