Pogoda. Burze niemal w całej Polsce. IMGW wydał żółte alerty

Pogoda w środę przyniesie nam sporo chmur oraz burze, przed którymi IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. Zagrzmieć może niemal w całej Polsce oprócz pasa w środkowej części kraju. Spadnie od 15 do 35 mm deszczu, lokalnie możliwy grad.

Pogoda w środę zapowiada się pochmurno. Na zachodzie popada deszcz, w całej Polsce możliwe też burze, lokalnie z gradem. Wiatr powieje z prędkością do nawet 75 kilometrów na godzinę. 

Zobacz wideo Tracz o REPowerEU: KE postawiła sprawę jasno. Musimy jak najszybciej uniezależnić się od rosyjskich gazu, węgla i ropy

Pogoda. Burze i deszcz w całym kraju 

W środę burze i przelotny deszcz wystąpią miejscami niemal w całym kraju - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Spadnie ok. 15-20 mm deszczu, na północnym wschodzie i w centrum miejscami suma opadów może osiągać do 35 mm. 

"Temperatura maksymalna od 19 st. C do 22 st. C; chłodniej w pasie od Gdańska po Kraków - od 15 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywy do 75 km/h" - czytamy na Twitterze. 

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziśPogoda na dziś. Nadchodzi zmiana pogody. Deszcz, burze i grad

Pogoda. IMGW wydał żółte alerty przed burzami 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami. Dotyczą one województw: 

  • zachodniopomorskiego, 
  • pomorskiego (oprócz powiatów wschodnich), 
  • kujawsko-pomorskiego (oprócz powiatów wschodnich), 
  • wielkopolskiego (tylko powiaty północne), 
  • lubuskiego (tylko powiaty północne), 

W tych regionach burzom towarzyszyć będą opady deszczu od 10 do 15 mm, a także porywy wiatru do 75 kilometrów na godzinę. Alerty będą obowiązywać do godz. 20. To jednak nie koniec. IMGW wydał również ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Obowiązują one w województwach: 

  • warmińsko-mazurskim (tylko powiaty wschodnie), 
  • podlaskim, 
  • mazowieckim (oprócz powiatów zachodnich), 
  • lubelskim (powiaty: łukowski i rycki). 

Pogoda na lato 2022. Upały i burze na południu Europy, łagodniejsza aura na północy i w PolscePogoda na lato. Upały na południu Europy, łagodniejsza aura na północy

W wymienionych regionach prognozuje się opady deszczu o większym natężeniu niż na zachodzie - miejscami od 25 do 35 mm. Wiatr powieje z prędkością do 65 kilometrów na godzinę. Ponadto w południowych powiatach woj. dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego również może zagrzmieć. Tam ostrzeżenia będą ważne do godz. 14. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: