Legnica. Próbował otruć psa, wszystko zarejestrowała kamera. Policja zatrzymała podejrzanego

W Legnicy pewien mężczyzna próbował otruć psa - zdarzenie zostało zarejestrowane na miejskim monitoringu. W związku ze sprawą zatrzymany został 36-letni legniczanin, który przebywa aktualnie w areszcie. Grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Legnicy w województwie dolnośląskim w piątek (20 maja). Tego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zawiadomienie w sprawie usiłowania otrucia psa na jednej z posesji. 

Zobacz wideo Mężczyzna brutalnie przerzucił psa przez dwumetrową bramę przytuliska

Legnica. Chciał otruć psa. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu

Zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerze monitoringu, która znajdowała się na posesji pilnowanej przez owczarka niemieckiego. Na nagraniu widać, jak mężczyzna podjeżdża rowerem do bramy i podchodzi do psa. Po chwili widać, że ze zwierzęciem dzieje się coś złego - przewraca się, natomiast mężczyzna odjeżdża z miejsca zdarzenia. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Legnicy i pracy legnickich policjantów 36-letni legniczanin podejrzany o ten czyn, został zatrzymany" - przekazał asp. Krzysztof Oleniacz z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Teraz otruty owczarek niemiecki znajduje się pod opieką lekarz weterynarii. 

Wąż boa dusiciel (zdjęcie ilustracyjne)Poznań. Zaginiony wąż boa odnalazł się. "Jedziemy do weterynarza"

Policja zatrzymała podejrzanego ws. próby otrucia psa. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Na podstawie zgromadzonych przez śledczych materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał zarzut z artykułu na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt. Grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Aspirant Krzysztof Oleniacz przekazał, że "na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy". 

Koszalin. Dzieci wypadły z oknaKoszalin. Matka odpowie za śmierć dzieci. Była pod wpływem amfetaminy

************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: