Wrocław. Koziołek sarny wpadł do wody. Pomogli mu policjanci z wodnego komisariatu

W sobotę na wrocławskim szlaku wodnym panowały trudne warunki atmosferyczne. Odczuł to także mały kozioł sarny, który wpadł do wody. Dzięki szybkiej reakcji przechodniów oraz policji zwierzę wydostało się na brzeg.

Porywisty wiatr, który panował w sobotę we Wrocławiu, spowodował, że mały kozioł sarny wpadł do wody. Zwierzę nie umiało samo wydostać się na brzeg, okazało się, że zostało znalezione w ostatnim momencie. Gdy policjanci do niego podpłynęli, koziołek był skrajnie wyczerpany - przekazał asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Zespołu Prasowego KWP we Wrocławiu.

Zobacz wideo Gdańska straż miejska pomogła kaczej rodzinie przedostać się z Dworu Artusa do Motławy

Wrocław. Koziołek sarny wpadł do wody. Wyczerpane zwierzę udało się uratować

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pływającego w wodzie zwierzęcia w sobotę 21 maja około godziny 12. Jeden z przechodniów zaalarmował funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdy zobaczył koziołka sarny w basenie wrocławskiej śluzy Szczytniki. Policjanci podpłynęli do zwierzęcia łodzią hybrydową, a po otwarciu śluzy umożliwili zwierzęciu przejście na brzeg.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wrocław. Policjanci z komisariatu wodnego we Wrocławiu dbają o bezpieczeństwo w wodzie

Policjanci pełniący służbę w Komisariacie Wodnym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na wrocławskim szlaku wodnym wykorzystują w pracy łodzie motorowe, dzięki którym w tracie każdego sezonu mogą pomagać osobom, które znajdą się w wodzie. Mundurowi patrolują również tereny przywodne we Wrocławiu. Policjanci patrolują Odrę i jej dopływy, sprawdzają również, czy użytkownicy sprzętów pływających stosują się do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa, a także, czy posiadają wymagane uprawnienia - poinformował Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.

Więcej o: