Pogoda na dziś - środa 25 maja. Nadchodzi zmiana pogody. Deszcz, burze i grad

Zgodnie z zapowiedzią synoptyków pogoda w środę nie będzie nas rozpieszczać. Będzie pochmurno, pojawią się też deszcz, burze i lokalnie grad. Jak zapowiada się pogoda dla poszczególnych regionów? Odpowiadamy.

Jak podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek z zachodu na wschód przemieścił się chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Za frontem zacznie z kolei napływać chłodniejsze i wilgotne powietrze znad Atlantyku, które będzie wpływać na pogodę do końca tygodnia.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Pogoda na dziś. W środę pochmurno, ale na termometrach nawet 22 stopnie

W środę 25 maja najwyższa temperatura będzie w Rzeszowie, gdzie termometry wskażą aż 22 stopnie. O dwa stopnie mniej będzie w Białymstoku, Bydgoszczy, Poznaniu oraz Wrocławiu i Zielonej Górze.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

19 stopni ciepła mogą spodziewać się mieszkańcy Lublina, Łodzi oraz Olsztyna i Szczecina. W środę 18 stopni synoptycy prognozują w Warszawie, Kielcach i Krakowie. 17 stopni w Gdańsku, a 16 w Katowicach.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Prognoza pogody. Środa nie będzie rozpieszczać Polaków. Pojawią się deszcz i burze, a lokalnie grad

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, środa będzie pochmurna. Pojawią się też opady deszczu, których mogą spodziewać się głównie mieszkańcy zachodniej Polski. Burze prognozowane są z kolei na wschodzie kraju.

Niemcy, Paderborn - Trąba powietrzna przeszła nad krajemNiemcy. Przez kraj przeszły trąby powietrzne. Ponad 40 osób rannych

"Na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach miejscami opady deszczu będą dość intensywne" - ostrzegają synoptycy IMGW. Jak dodają, w trakcie burz może pojawić się silny, porywisty wiatr, który w porywach osiągnie nawet do 80 km/h. W niektórych regionach kraju pojawić się może nawet grad. W pozostałych regionach kraju wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Więcej o: