Gdzie jest burza? IMGW wydało alerty dla pięciu województw

We wtorek na zachodzie Polski pojawią się burze. W związku z nimi wydano już nawet ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty pierwszego stopnia mają obowiązywać do godziny 20-21.

We wtorek 24 maja Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Obowiązują one na obszarze pięciu województw.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Pogoda na wtorek 24 maja - IMGW wydało ostrzeżenia

Ostrzeżenia wydane zostały dla województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i większości województwa wielkopolskiego (wyjątkiem są jedynie wschodnie powiaty tego regionu". Alerty zaczynają obowiązywać od godziny 13 na południowym zachodzie Polski i od godziny 15 w północno-zachodnich regionach. Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne powinny ustać do godziny 20-21.

Na terenie objętym ostrzeżeniami IMGW należy spodziewać się burz z opadami dochodzącymi do 20 mm. Poza tym prognozowana jest też prędkość wiatru dochodząca w porywach do 75 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy również grad. Później strefa burzowa zacznie przesuwać się w kierunku wschodnim.

"Dziś w zachodniej połowie Polski, w strefie oddziaływania zatoki niżu z układem frontów atmosferycznych, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Na pozostałym obszarze Polski, wraz z przemieszczaniem się układu frontów na wschód, będą ulegały stopniowemu pogorszeniu" - ostrzega też IMGW na Twitterze.

Przeczytaj więcej informacji pogodowych na stronie głównej Gazeta.pl.

Wąż boa dusiciel (zdjęcie ilustracyjne)Poznań. Zaginiony wąż boa odnalazł się. "Jedziemy do weterynarza"

Temperatura we wtorek w wielu regionach przekroczy 20 stopni. Najcieplej będzie zwłaszcza na południu, gdzie może dotrzeć powietrze z południa Europy - tam natomiast temperatury sięgają nawet 35 stopni. Ciepły dzień czeka nas także w środę. W czwartek 26 maja będzie już nieco chłodniej - zwłaszcza nad ranem i wieczorem. W weekend na północy kraju będzie do około 14-16 stopni.  

Egzamin ósmoklasisty (zdjęcie ilustracyjne)Egzamin ósmoklasisty 2022 - język polski. Co trzeba ze sobą zabrać?

Więcej o: