Wyjazdowe posiedzenie KO w Jachrance. Tusk za jedną listą opozycji w wyborach

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas wyjazdowego posiedzenia klubu KO opowiedział się za jedną listą całej opozycji w wyborach parlamentarnych - wynika z informacji przekazanych PAP przez Jana Grabca, rzecznika PO.

W podwarszawskiej Jachrance w poniedziałek zebrał się klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Tematem spotkania była sytuacja polityczna, perspektywa przedterminowych wyborów oraz strategie polityczne Koalicji Obywatelskiej.

Donald Tusk, który kolejny raz opowiedział się za jedną listą opozycji w najbliższych wyborach,  zapowiedział też ofensywę polityczną - tysiąc spotkań posłów w terenie w ciągu miesiąca, a na zakończenie kongres PO w Radomiu 2 lipca. W najbliższą środę ma dojść do podpisania wspólnej deklaracji z samorządowcami.

Jak poinformował rzecznik KO Jan Grabiec, politycy rozmawiali o bieżącej polityce oraz o programie najbliższego posiedzenia Sejmu.

Więcej informacji na stronie główniej Gazeta.pl

Spotkanie klubu KO. Do Jachranki przyjechał Tusk i Trzaskowski

Do Jachranki oprócz Donalda Tuska przyjechali m.in. też Rafał Trzaskowski czy Tomasz Grodzki. 

Według informacji PAP tematem obrad, poza ewentualnymi sojuszami wyborczymi, w jakich PO i KO wystartują w najbliższych wyborach parlamentarnych, było także stanowisko klubu wobec prezydenckiej ustawy o Sądzie Najwyższym. Politycy KO wcześniej krytykowali prezydencki projekt, jako niewystarczająco zmieniający sytuację w sądownictwie.

Zobacz wideo Donald Tusk będzie chciał być ponownie premierem? Pytamy Bronisława Komorowskiego

W trakcie obrad miała zostać poruszona kwestia ewentualnego poparcia dla projektu.

Więcej o: