Kotlin. Kuria reaguje ws. pijanego księdza. "Podjął decyzję o rozpoczęciu terapii"

Diecezja kaliska opublikowała komunikat ws. księdza, który w Kotlinie (woj. wielkopolskie) odprawiał po pijanemu mszę. Duchowny miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został odsunięty od pracy duszpasterskiej.

"Informuję, że w związku z ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w parafii pw. św. Kazimierza w Kotlinie, posługujący tam wikariusz został odsunięty od pracy duszpasterskiej i podjął decyzję o rozpoczęciu terapii" - czytamy w komunikacie ks. Michała Włodarskiego, rzecznika prasowego diecezji kaliskiej. 

Zobacz wideo Komorowski: Nie sądzę, żeby dzisiaj historia miała wpływ na relacje polsko-ukraińskie

Kotlin. Pijany ksiądz na pogrzebie. Kuria wydała komunikat

O sprawie informowaliśmy w sobotę. Portal jarocińska.pl podawał, że funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie w piątek ok. godziny 13 dostali zgłoszenie w sprawie nietrzeźwego księdza, który miał odprawiać pogrzeb w Kotlinie. Na miejscu okazało się, że wikariusz miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Duchowny dokończył uroczystość, policjanci sporządzili notatkę.

Proboszcz parafii ks. Alojzy Mendlikowski jest dekanalnym duszpasterzem trzeźwości. Ks. Mendlikowski potwierdził portalowi Gazeta.pl, że rozmawiał z wikariuszem, odmówił jednak szerszego komentarza na temat sprawy.

02.03.2021 Pleszew. Oskarżony ksiądz Arkadiusz H. podczas procesuOfiara księdza pedofila chciała zadośćuczynienia. Zapadł wyrok

Więcej o: