Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy wyniki testu?

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w tym roku w dniach 24-26 maja. Uczniowie zmierzą się z trzema testami - z języka polskiego, matematyki oraz z języka obcego nowożytnego. Kiedy uczniowie mogą spodziewać się wyników?

Ósmoklasiści, którzy nie przystąpią do egzaminów w maju, mogą to zrobić na początku czerwca. Dodatkowe terminy testów zaplanowano w dniach od 13 do 15 czerwca. Egzamin z języka polskiego odbędzie się jako pierwszy, następnie matematyka oraz na zakończenie język obcy nowożytny.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy wyniki egzaminu?

Niezależnie od tego kiedy uczeń przystąpił do egzaminu, pozna wyniki 1 lipca 2022 roku. Zaświadczenia o wynikach zostaną wydane uczniom 8 lipca br. Bez względu na otrzymany wynik, każdy uczeń zda egzamin. Wyniki jednak będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Egzamin ósmoklasisty. Wymagania edukacyjne zostały zmniejszone

Zadania egzaminacyjne sprawdzą wiadomości oraz umiejętności absolwentów, które zostały określone w grudniu 2020 roku przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Według nich, podczas egzaminu z języka polskiego, uczeń może wybrać temat wypracowania (rozprawki bądź opowiadania). W wypracowaniu może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej, która spełni warunki tematu. W arkuszu z matematyki nie będzie zadań dotyczących dowodów geometrycznych, a wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii będą sprawdzane w ograniczonym zakresie. Egzamin z języka obcego nowożytnego również będzie nieco łatwiejszy. Oczekiwanym poziomem biegłości językowej, w tym w zakresie środków językowych w wypowiedziach pisemnych, będzie poziom A2 (w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego) - informowała CKE.

Więcej o: