Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy wyniki testu?

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w tym roku w dniach 24-26 maja. Uczniowie zmierzą się z trzema testami - z języka polskiego, matematyki oraz z języka obcego nowożytnego. Kiedy uczniowie mogą spodziewać się wyników?

Ósmoklasiści, którzy nie przystąpią do egzaminów w maju, mogą to zrobić na początku czerwca. Dodatkowe terminy testów zaplanowano w dniach od 13 do 15 czerwca. Egzamin z języka polskiego odbędzie się jako pierwszy, następnie matematyka oraz na zakończenie język obcy nowożytny.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy wyniki egzaminu?

Niezależnie od tego kiedy uczeń przystąpił do egzaminu, pozna wyniki 1 lipca 2022 roku. Zaświadczenia o wynikach zostaną wydane uczniom 8 lipca br. Bez względu na otrzymany wynik, każdy uczeń zda egzamin. Wyniki jednak będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Maturzyści (zdjęcie ilustracyjne)Dyrektor CKE: Tym, którzy widzieli arkusz, z przyjemnością unieważnię egzamin

Egzamin ósmoklasisty. Wymagania edukacyjne zostały zmniejszone

Zadania egzaminacyjne sprawdzą wiadomości oraz umiejętności absolwentów, które zostały określone w grudniu 2020 roku przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Według nich, podczas egzaminu z języka polskiego, uczeń może wybrać temat wypracowania (rozprawki bądź opowiadania). W wypracowaniu może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej, która spełni warunki tematu. W arkuszu z matematyki nie będzie zadań dotyczących dowodów geometrycznych, a wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii będą sprawdzane w ograniczonym zakresie. Egzamin z języka obcego nowożytnego również będzie nieco łatwiejszy. Oczekiwanym poziomem biegłości językowej, w tym w zakresie środków językowych w wypowiedziach pisemnych, będzie poziom A2 (w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego) - informowała CKE.

Matura (zdjęcie ilustracyjne)Matura 2023 i 2024. Nowa formuła egzaminów. Co się zmienia?

Więcej o: