Pogoda na dziś - poniedziałek 23 maja. Nawet 22 st. na zachodzie, słaby deszcz na wschodzie

W poniedziałek 23 maja słoneczna aura będzie dopisywała głównie na zachodzie kraju. W tej części Polski będzie także najcieplej - nawet 20-22 stopnie Celsjusza. Dla wschodnich regionów prognozowane są słabe opady.

Zgodnie z prognozą IMGW, poniedziałek we wschodniej Polsce będzie pochmurny ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu, a na zachodzie z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Po południu i wieczorem w całym kraju może pokazać się więcej słońca.

Strzyżak jeleni znany też jako strzyżak sarni (zdjęcie ilustracyjne)"Latające kleszcze", czyli strzyżaki jelenie. Czym są? Czy są groźne dla zdrowia?

Pogoda na poniedziałek. Najcieplej na południowym zachodzie Polski

Rano temperatura wyniesie maksymalnie od 7 stopni w Koszalinie, przez 8 stopni w Olsztynie, Opolu, Kielcach, Toruniu, Bydgoszczy i Poznaniu. 9 stopni będzie w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Suwałkach, Białymstoku i Rzeszowie, do 10 stopni w Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W ciągu dnia termometry wskażą 15 stopni w Suwałkach, 16 w Lublinie i Kielcach, 17 w Białymstoku, Olsztynie, Warszawie, Łodzi i Rzeszowie, 18 w Gdańsku, Poznaniu i Toruniu, 19 w Koszalinie, Bydgoszczy, Szczecinie, Katowicach, Krakowie oraz 20-22 stopnie w pasie od Ziemi Lubuskiej po Opolszczyznę.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na krańcach południowo-zachodnich porywisty, przeważnie z kierunków wschodnich. W Sudetach możliwy porywy do 55 km/h.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 23 maja

"W poniedziałek w zachodniej połowie Polski początkowo obojętne warunki biometeorologiczne będą ulegały stopniowemu pogorszeniu do niekorzystnych w strefie zatoki niżu. W części wschodniej negatywny wpływ pogody na nastrój i sprawność psychofizyczną osłabnie w ciągu dnia" - prognozują synoptycy Instytutu.

Kret (zdjęcie ilustracyjne)Niechciany gość w ogrodzie. Jak pozbyć się kreta? Skuteczne sposoby

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: