Pogoda na dziś - poniedziałek 23 maja. Nawet 22 st. na zachodzie, słaby deszcz na wschodzie

W poniedziałek 23 maja słoneczna aura będzie dopisywała głównie na zachodzie kraju. W tej części Polski będzie także najcieplej - nawet 20-22 stopnie Celsjusza. Dla wschodnich regionów prognozowane są słabe opady.

Zgodnie z prognozą IMGW, poniedziałek we wschodniej Polsce będzie pochmurny ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu, a na zachodzie z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Po południu i wieczorem w całym kraju może pokazać się więcej słońca.

Pogoda na poniedziałek. Najcieplej na południowym zachodzie Polski

Rano temperatura wyniesie maksymalnie od 7 stopni w Koszalinie, przez 8 stopni w Olsztynie, Opolu, Kielcach, Toruniu, Bydgoszczy i Poznaniu. 9 stopni będzie w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Suwałkach, Białymstoku i Rzeszowie, do 10 stopni w Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W ciągu dnia termometry wskażą 15 stopni w Suwałkach, 16 w Lublinie i Kielcach, 17 w Białymstoku, Olsztynie, Warszawie, Łodzi i Rzeszowie, 18 w Gdańsku, Poznaniu i Toruniu, 19 w Koszalinie, Bydgoszczy, Szczecinie, Katowicach, Krakowie oraz 20-22 stopnie w pasie od Ziemi Lubuskiej po Opolszczyznę.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na krańcach południowo-zachodnich porywisty, przeważnie z kierunków wschodnich. W Sudetach możliwy porywy do 55 km/h.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 23 maja

"W poniedziałek w zachodniej połowie Polski początkowo obojętne warunki biometeorologiczne będą ulegały stopniowemu pogorszeniu do niekorzystnych w strefie zatoki niżu. W części wschodniej negatywny wpływ pogody na nastrój i sprawność psychofizyczną osłabnie w ciągu dnia" - prognozują synoptycy Instytutu.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: