Zabrze. Włamanie do jubilera w centrum handlowym M1. Złodzieje ukradli biżuterię za pół miliona złotych

W nocy z soboty na niedzielę w centrum handlowym M1 w Zabrzu doszło do zuchwałej kradzieży. Grupa kilku zamaskowanych przestępców włamała się do sklepu jubilerskiego, po czym wyniosła biżuterię o wartości ok. pół miliona złotych. Policja ruszyła tropem złodziei.

Do kradzieży doszło w nocy z 21 na 22 maja w centrum handlowym M1 w Zabrzu. Jak donosi katowicka Gazeta Wyborcza, która jako pierwsza poinformowała o zdarzeniu, "Zamaskowani złodzieje wypchnęli szyby w drzwiach wejściowych, po czym weszli do środka". Informator GW mówi, że sprawców kradzieży było pięciu.

Zabrze. Kradzież w salonie jubilerskim. Złodzieje wybili szybę krzesłem

Ja informuje w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara, sprawcy, którzy wdarli się do sklepu jubilerskiego, mieli na sobie kominiarki. - Poprzez wypchnięcie szyby w drzwiach wejściowych do centrum handlowego M1, a następnie poprzez wybicie krzesłem szyby witryny dokonali włamania do sklepu jubilerskiego, skąd z gablot skradli wyroby jubilerskie - przekazała PAP rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Według informacji Gazety Wyborczej złodzieje zapakowali skradzione przedmioty do torby. Następnie opuścili centrum handlowe poprzez boczne wejście przy hipermarkecie Auchan.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ukradł kosmetyki na kwotę 23 tys. zł. Zatrzymał go policjant po służbie

Kradzież w centrum handlowym M1 w Zabrzu. Złodzieje uciekli z biżuterią wartą ok. pół miliona złotych

Służby, które zjawiły się na miejscu przestępstwa, wezwały pracowników salonu, którzy oszacowali straty. Według wstępnych ocen skradziona biżuteria warta jest ok. pół miliona złotych.

Według doniesień GW w poszukiwania złodziei włączyła się cała śląska policja. PAP informuje, że analizowane są obecnie zapisy monitoringu w centrum handlowym.

Więcej o: