Kotlin. Pijany duchowny odprawiał pogrzeb. Na miejsce przyjechała policja. "Szukacie sensacji"

2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał ksiądz, który w piątek w Kotlinie odprawiał uroczystości pogrzebowe. Parafia odmawia komentarza, z kolei kaliska kuria zapowiada wydanie komunikatu.

O sprawie poinformował jako pierwszy portal Jarocinska.pl. Z ustaleń lokalnych dziennikarzy wynika, że funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie w piątek ok. godziny 13 dostali zgłoszenie w sprawie nietrzeźwego księdza, który miał odprawiać pogrzeb w Kotlinie.

Na miejscu okazało się, że wikariusz miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Duchowny dokończył uroczystość, policjanci sporządzili notatkę.

Zobacz wideo W nadchodzących wyborach opozycja powinna iść z jednej listy? Pytamy senatora Burego

Kotlin. Pijany duchowny odprawiał pogrzeb

Proboszcz parafii ks. Alojzy Mendlikowski jest dekanalnym duszpasterzem trzeźwości. Ks. Mendlikowski potwierdził portalowi Gazeta.pl, że rozmawiał z wikariuszem, odmówił jednak szerszego komentarza na temat sprawy.

Dziekan dekanatu czermińskiego, któremu podlega Kotlin, w rozmowie z kaliską "Gazetą Wyborczą" stwierdził, że współczuje księdzu i rodzinie zmarłego. - (...) jeśli ma problem, nie niszczcie go. Dajcie, żeby to rozwiązać tak, jak powinno być rozwiązane - powiedział ks. kan. Marek Kozica. - Szukacie sensacji, zamiast współczuć człowiekowi - dodał.

Rzecznik kaliskiej kurii zapowiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że wkrótce zostanie wydany komunikat. 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Więcej o: