Warszawa. Wspięli się na hotel Marriott. Na dachu czekali policjanci z mandatami

Dwaj mężczyźni bez żadnych zabezpieczeń wspięli się na 140-metrowy hotel Marriott w Warszawie. Na dachu czekali na nich stołeczni policjanci i ukarali obu mandatami. Wspinacze mówią jednak o "wielkim osiągnięciu".

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Wokół hotelu Marriott, na który wspinali się dwaj mężczyźni, zebrało się mnóstwo zaciekawionych ludzi. Obecne były także policja, straż pożarna i pogotowie.

Nawałnica nad Polską. Szczecin, 31 maja 2016 r.Nawałnice nad Polską. Konar spadł na wóz strażacki. IMGW ostrzega

- Mężczyźni wspięli się na dach budynku, gdzie następnie zostali wylegitymowani przez funkcjonariuszy, a następnie ukarani mandatami karnymi w wysokości po 500 zł w związku z zakłóceniem porządku publicznego - zrelacjonował sierż. Rafał Markiewicz ze stołecznej policji w rozmowie z RMF FM. - Nie było żadnego zatrzymania, właściciel budynku nie składał też zawiadomienia w tej sprawie - zaznaczył. 

Warszawa. Kim są mężczyźni, którzy wdrapali się na Marriott? To nie pierwszy taki wyczyn

Wiadomo już, że mężczyźni, którzy weszli na Marriott, to Francuzi - Leo Urban i Alexis Landot. Obaj specjalizują się w builderingu, czyli wspinaczce na elewacje wysokich budynków. Urban wdrapał się już m.in. na paryskie wieżowce Total, Engie oraz wieżę Eiffla. Landot z kolei w 49 minut zdobył wysoką na 209 m wieżę Montparnasse.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Niesamowita wspinaczka na 140-metrowy hotel Marriott w Polsce [...] Niesamowite doświadczenie, w którym dopingowały nas tysiące ludzi na ziemi" - napisał Urban na Instagramie, gdzie zamieścił krótki filmik z wydarzenia. Dodał, że wejście na warszawski hotel trwało około 40 minut. Jego kolega podkreślił natomiast, że było to "wielkie osiągnięcie". Francuzi zapowiedzieli, że wkrótce opublikują dłuższe nagranie.

Zobacz wideo Ptaki giną przez wieżowce. W Polsce miliony rocznie

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: