Gdzie jest burza? W sobotę w pięciu województwach pojawią się kolejne wyładowania

W sobotę przed wieczorem w zachodniej Polsce prognozowane są kolejne burze. Na jakim obszarze mogą się pojawić?

W sobotę 21 maja w Polsce, poza silnym wiatrem, prognozowane są także burze. Komórki burzowe mogą utworzyć się na obszarze pięciu województw.

Gdzie jest burza? Wyładowania pojawią się w zachodniej Polsce

Z mapy pogodowej wynika, że pierwsze wyładowania pojawią się około godziny 17. Burze zapowiadane są wówczas w województwie zachodniopomorskim, północnej części województwa lubuskiego i południowych powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. Koło 19 front przesunie się nad województwo wielkopolskie i część województwa mazowieckiego (głównie okolice Płocka). O 22 burze powinny już ustąpić na tych terenach. 

Najwięcej opadów muszą spodziewać się mieszkańcy: Świnoujścia, Stepnicy, Nowogardu, Kalisza Pomorskiego, Złocieńca oraz Bydgoszczy. Opady deszczu pojawią się także w województwach pomorskim, dolnośląskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. 

Zobacz wideo Kamery ISS zarejstrowały kosmiczne burze

Prognoza pogody na kolejne dni

W niedzielę 22 maja mieszkańcy wschodniej Polski będą jeszcze doświadczać silnych porywów wiatru. Na wschodzie i południowym wschodzie pojawią się również opady deszczu. W nocy z niedzieli na poniedziałek nasz kraj dostanie się już pod obszar podwyższonego ciśnienia, a pogoda na chwilę się uspokoi. Jak podaje portal fanipogody.pl, taki stan nie potrwa jednak zbyt długo. 

Od wtorku 24 maja od zachodu do Polski będzie zbliżał się obszar niskiego ciśnienia. Wstępne prognozy przewidują, że wówczas mogą pojawić się kolejne silne wichury. Na południowym zachodzie mogą utworzyć się również komórki burzowe. Tam też spodziewany jest wzrost temperatury do 22-24 stopni. W środę ciepło będzie natomiast na południowym wschodzie. W województwie podkarpackim termometry pokażą nawet 27 stopni.

Więcej o: