PKP - duże utrudnienia, paraliż na Dworcu Centralnym. "Ruch będzie wznowiony około północy"

Na Dworcu Centralnym w Warszawie tłumy ludzi czekają na pociągi, które są już opóźnione nawet 120-130 minut. Udało się już ustalić, że za paraliż odpowiada awaria sieci trakcyjnej. - Ruch powinien być udrożniony około północy - przekazał Karol Jakubowski z PKP PLK.

"Utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej dalekobieżnej. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy" - czytamy na stronie Kolei Mazowieckich.

Największe utrudnienia występują na trasach Warszawa - Łowicz Główny, a także Warszawa -Skierniewice. Opóźnione są także połączenia do Poznania, Krakowa i Trójmiasta.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ekspert: Do Mielca kursują 4 pociągi dziennie, tylko w dni robocze

Awaria sieci trakcyjnej w Warszawie. Duże utrudnienia na kolei

Jak ustalił portal tok.fm, awarii uległa sieć trakcyjna. - Doszło do obniżenia sieci na torze drugim, pomiędzy Dworcem Centralnym a Dworcem Zachodnim - powiedziała portalowi tokfm.pl Katarzyna Koper z PKP Energetyka.

Niektóre połączenia są opóźnione nawet o 120-130 minut. Nie działa także portalpasazera.pl - strona, na której powinny znajdować się informacje dotyczące rozkładu jazdy pociągów (aktualizacja: Po godzinie 22 Portal Pasażera zaczął działać).

W rozmowie z TVN Warszawa  Karol Jakubowski z PKP PLK przekazał, że "ruch powinien być udrożniony około północy".  - Służby techniczne usuwają awarię. Ruch pociągów jest utrzymany. Niektóre pociągi są kierowane na linię podmiejską, a nie planowo na dalekobieżną - dodał.

Na trasie średnicowej zarówno pociągi podmiejskie, jak i dalekobieżne, muszą być do zakończenia usuwania awarii kierowane na trzy linie zamiast czterech. To wywołuje duże problemy w kursowaniu pociągów, a na dworcach duże grupy podróżnych oczekują na swoje pociągi. PKP PLK radzi, aby każdy z pasażerów sprawdził, jak zmienił się poszczególny kurs pociągu.

O godzinie 22:30 opóźnionych było kilkanaście pociągów odjeżdżających z Dworca Centralnego lub przejeżdżających przez tę stację.

Więcej o: