Pogoda na dziś - sobota 21 maja. Będzie burzowo, a wiatr osiągnie do 100 km/h

Pogoda na dziś. Synoptycy prognozują, że w sobota 21 maja w wielu regionach będzie deszczowo, a w kilku województwach przewidywane są burze. Temperatura w kraju będzie się wahać od 10 do 22 stopni, najcieplej będzie na południu Polski.

W sobotę w Polsce będzie bardzo wietrznie. Wiatr osiągnie prędkość do 50 km/h, jednak w porywach może to być nawet 100 km/h. Najsilniej będzie wiało w województwie podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim i łódzkim.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Pogoda na dziś - sobota 21 maja. Termometry w Polsce wskażą od 10 do 22 stopni

W sobotę najcieplej będzie na południu Polski. Na Podkarpaciu i w Małopolsce temperatura o godzinie 15 wyniesie 22 stopni. O stopień chłodniej będzie w województwie dolnośląskim i śląskim. Po 20 stopni będzie w Zielonej Górze, Poznaniu i Kielcach. Termometry w województwie lubelskim wskażą 19 stopni, a województwie łódzkim 18. W Szczecinie, Bydgoszczy i Warszawie będzie po 17 stopni. Znacznie chłodniej będzie w Białymstoku - tam temperatura wyniesie 14 stopni, jednak jeszcze chłodniej będzie w Trójmieście, a najniższa temperatura tego dnia prognozowana jest w województwa warmińsko-mazurskim. Termometry wskażą tam zaledwie 10 stopni. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - sobota 21 maja. Termometry w Polsce wskażą od 10 do 22 stopniPogoda na dziś - sobota 21 maja. Termometry w Polsce wskażą od 10 do 22 stopni Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Deszcz (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. W weekend nawałnice z porywami wiatru do 100 km/h

Pogoda na dziś - sobota 21 maja. Termometry w Polsce wskażą od 10 do 22 stopni

W sobotę zachmurzenie będzie duże, jednak w większości kraju prognozowane są przejaśnienia. Synoptycy przewidują opady deszczu oraz burze od rana do wieczora. Nad ranem opady są pojawią się w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. W województwa podlaskim, lubelskim oraz podkarpackim opadom deszczu będzie towarzyszyć burza.

Prokuratura Okręgowa w RzeszowieLeżajsk. 77-latce skradziono 250 tys. zł. Miały pokryć koszty leczenia

Po południu deszcz nadal będzie padać na północy Polski. Opady prognozowane są również na południu kraju oraz w Wielkopolsce. Po południu padać będzie głównie na północy i północnym wschodzie oraz w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. 

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: