Leżajsk. 77-latce skradziono z konta 250 tys. złotych. Pieniądze miały pokryć koszty leczenia

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia 250 tys. złotych. Z konta 77-letniej mieszkanki Leżajska skradziono środki pieniężne, które były przeznaczone na leczenie kobiety.

Pokrzywdzona 77-letnia mieszkanka Leżajska (Podkarpackie) złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa 26 marca. Sprawą od razu zajęła się Prokuratura Rejonowa w Leżajsku - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Krzysztof Ciechanowski. Już 28 marca udało się odzyskać znaczną część skradzionej kwoty.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Warszawa. Policjanci zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka i próbował wyłudzić pieniądze od 67-latka

Podkarpackie. Mieszkanka Leżajska straciła 250 tys. zł

Z ustaleń śledczych wynika, że w marcu 2022 roku kobieta sprzedała nieruchomość, której była jedyną właścicielką, za 250 tys. złotych. Gdy pieniądze wpłynęły na konto kobiety, nieznany dotąd sprawca przelał całą kwotę na inny rachunek bankowy bez zgody pokrzywdzonej kobiety. Tym samym doszło do przywłaszczenia pieniędzy. Kobieta przebywa obecnie w placówce leczniczej, a pieniądze ze sprzedanej nieruchomości miały być przeznaczone na zakup nierefundowanego leku, który znacząco wpłynie na postępy leczenia i poprawę stanu zdrowia kobiety.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Podkarpacie. Na płocie znalazł bluzę, a w niej prawie 14 tysięcy euro

W toku śledztwa udało się odzyskać 210 tys. złotych

Prowadzone niezbędne czynności procesowe, które mają ustalić sprawcę przestępstwa, a także wyjaśnić okoliczności sprawy, również o charakterze międzynarodowym - przekazał Krzysztof Ciechanowski.

Według informacji prokuratury udało się odzyskać blisko 210 tys. zł. - Na podstawie przepisów ustawy Prawo Bankowe wydano postanowienie w przedmiocie blokady środków pieniężnych na rachunku założonym przez sprawcę w dniu 26 marca 2022 r. w Santander Bank Polska S.A., na który zostały przelane pieniądze w kwocie 250.000,00 zł, które to postanowienie zostało tego samego dnia przesłane do właściwych komórek banku celem realizacji. Na skutek powyższych czynności, odzyskano kwotę 209.900,04 zł - poinformował rzecznik prokuratury w Rzeszowie.

Siekiera (zdjęcie ilustracyjne) Podkarpacie. Dwie sąsiadki od 47 lat spierają się o trzy metry gruntu

Więcej o: