Tarczyn. Wjechał w grupę 14 kolarzy i uciekł. Nie żyje jedna osoba, trzy w szpitalu

Wypadek w miejscowości Przypki pod Tarczynem (woj. mazowieckie). Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę kolarzy, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Ucierpiało sześć osób, z czego trzy poważnie. Życia jednej z nich nie udało się uratować - podało TVN Warszawa.

Wypadek miał miejsce w środę wieczorem w Przypkach (woj. mazowieckie, pow. piaseczyński) niedaleko skrzyżowania ulicy Sosnowej z Nadarzyńską - informuje stołeczna "Wyborcza". Reporter dziennika Dariusz Borowicz ustalił, że w grupę 14 kolarzy wjechał samochód osobowy. Kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanym i uciekł z miejsca zdarzenia. 

Informacje te potwierdza straż pożarna. - Drogą podróżowała grupa 14 kolarzy, w którą wjechał kierowca samochodu osobowego. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia - poinformował portal TVN Warszawa mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Rzecznik przekazał, że na miejsce, oprócz straży pożarnej i policji, zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Chwaszczyno. Przejechała partnera. Uczył ją jazdy samochodem

Wypadek w Przypkach pod Tarczynem. Nie żyje jedna osoba, trzy trafiły do szpitala

Mimo godzinnej reanimacji nie udało się uratować życia jednego z kolarzy. Poszkodowanych jest jeszcze sześciu innych: trzej z licznymi złamaniami zostali przewiezieni karetkami do szpitala, a kolejni trzej, z lekkimi otarciami, pozostali na miejscu. Pozostali rowerzyści wyszli cało z wypadku.

Zobacz wideo Pijany 30-latek uderzył samochodem w autobus, a przy próbie ucieczki wpadł na wysepkę

Potrącenie strażaka niedaleko Przypek. Policja sprawdza, czy to sprawka tego samego kierowcy

Polsat News zwrócił uwagę, że krótko po tym zdarzeniu, w oddalonych o 2,5 km Krakowianach potrącony został strażak, który interweniował przy innym wypadku. Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Policja ustala, czy za potrącenie go odpowiada ten sam kierowca, który wjechał w kolarzy.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Świnoujście. Śmiertelnie ranił nożem kobietę. Jest zarzut zabójstwa

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: