Świnoujście. Śmiertelnie ranił nożem kobietę. Jest zarzut zabójstwa. Nieoficjalnie: To była partnerka

Trwa śledztwo ws. ataku na 44-letnią kobietę przed budynkiem prokuratury w Świnoujściu, do którego doszło we wtorek. Policja zatrzymała Mateusza S., któremu został postawiony zarzut zabójstwa - poinformowała w środę Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. RMF FM podaje nieoficjalnie, że ofiara to była partnerka nożownika.

Trwa śledztwo w sprawie ataku nożownika na 44-letnią kobietę przed budynkiem prokuratury w Świnoujściu. Miał on miejsce we wtorek, kobieta zmarła w wyniku zadanych ciosów. Podejrzany Mateusz S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - poinformowała RMF FM Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Do sądu trafi wniosek o zastosowanie wobec niego trzymiesięcznego aresztu. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo O włos od tragedii w Częstochowie. Pijany kierowca wjechał do piaskownicy

Świnoujście. Atak nożownika

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, do zdarzenia doszło we wtorek 17 maja około godz. 15:30 przed budynkiem Prokuratury Rejonowej przy ul. Słowackiego w Świnoujściu. Mężczyzna zadał 44-letniej kobiecie kilka (według ustaleń lokalnego portalu iŚwinoujście - siedem) ciosów nożem. Mimo reanimacji jej życia nie udało się uratować. Napastnik, ok. 36-letni Mateusz S., po ataku podciął sobie nadgarstek lewej ręki. Nie uciekł też z miejsca morderstwa, a czekał na przyjazd służb. Następnie został zatrzymany przez policję i przewieziony do szpitala. 

Mikołaj Pawlak Pawlak o uczeniu 15-latków posługiwania się bronią: Nic nadzwyczajnego

Świnoujście. Między napastnikiem a ofiarą miała toczyć się sprawa sądowa

Według nieoficjalnych informacji kobieta, którą zaatakował, to jego była partnerka - podaje RMF FM. Jak poinformował lokalny portal iŚwinoujście, mężczyzna "był na skraju wytrzymałości psychicznej ze względu na przebieg toczącej się niesprawiedliwej sprawy [sądowej - red.] pomiędzy nim a ofiarą". Prawdopodobnie nie uzyskał zgody na udział w przesłuchaniu, wpadł w szał i rzucił się na partnerkę. 

Policja pod nadzorem szczecińskiej policji prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przebiegu zdarzenia. Świadkiem w sprawie jest matka sprawcy oraz syn poszkodowanej kobiety.

Kardynał Kazimierz Nycz (zdjęcie ilustracyjne) Kard. Nycz na 20-leciu szkoły. Rodzice: Naruszenie wolności religijnej

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: